Ege'de can pazarı

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler, İzimir'in Dikili İlçesi Denizköy açıklarında bindikleri fiber tekne batan 15 Suriye uyruklu kaçak göçmeni denizden kurtardı, bir kadının ise sudan cansız bedeni çıkarıldı. Aydın Didim'de de 4 Suriye uyruklu erkek kurtarılırken, bir erkek Türk'ün cesedine ulaşıldı.

Egede can pazarı
20 Mayıs 2014 Salı 23:09 tarihinde eklendi, 1.204 kez okundu.
Sahil Güvenlik Komutanlığı'a ait bot devriye görevi yaparken 18 Mayıs tarihinde Diklili Denizköy açıklarında kaçakları taşıyan mülteci teknesinin battığı ihbarı aldı. Bölgeye giden Sahil Güvenlik ekipleri, 2'si kadın ve 1'i çocuk olmak üzere toplam 15 Suriye uyruklu göçmeni sağ kurtarırken, Suriye uyruklu bir kadının ise cansız bedeni sudan çıkarıldı. Göçmenler Jandarma birimlerine teslim edildi.
 
19 Mayıs tarihinde ise Aydın Didim ilçesi önlerinde göçmenleri taşıyan şişme botun battığı tespit edildi. Burada yapılan arama kurtarma çalışmalarında da 4 Suriye uyruklu erkek göçmen kurtarılırken, bir erkek Türk vatandaşının cansız bedenine ulaşıldı. 
 
Bugün de Çanakkale ili Küçükkuyu ilçesi önlerinde fiber teknede kaçakların bulunduğu tespit edilince yapılan operasyonda 17'si erkek, 5'i kadın, 3'ü çocuk olmak üzere toplam 25 Afganistan uyruklu kurtarıldı. 
 
Yine bugün Karaburun önlerinde lastik bot içinde de 21'i erkek, 13'ü kadın, 7'si çocuk olmak üzere 16 Eritre, 25 Afganistan uyruklu toplam 41 göçmen yakalandı. 
 
Yine 20 Mayıs'ta Dikili ilçesi Denizköy açıklarında lastik bot içerisinde 2'si kadın, 21'i erkek olmak üzere Suriye uyruklu toplam 23 göçmen yakalandı.