Elveda PlayStation 2

2000'li yıllara damgasını vuran, bir neslin unutulmazları arasında yerini alan PlayStation 2 nihayet son yolculuğuna uğurlanıyor. Sony, PS2 tedariğini durduruyor.

Elveda PlayStation 2
31 Aralık 2012 Pazartesi 10:53 tarihinde eklendi.

Çıktığı dönem, konsol oyunculuğunu sonsuza kadar değiştiren Sony PlayStation 2, 150 milyonun üzerinde satış, 12 yıllık bir ömür ve 10 binin üzerinde oynanabilir oyunun ardından oyun severlere veda ediyor.


Famitsu haberine göre Sony, konsolun son satıldığı yer olan Japonya için de tedariğini durduruyor. Diğer bir deyişle, stoklarda olan PlayStation 2'ler tükendiğinde, yerine yenileri gelmeyecek.
 
Son yıllarda PS2 için Japonya dışındaki ülkelerde neredeyse hiç oyun çıkmamasına karşın, platformun güçlü oyun yelpazesi, ilk kez tanışacak olanlara büyük bir eğlence sunduğu için cihaz satışları (ve üretimi) devam etmişti. Silent Hill, Resident Evil, Final Fantasy X, Winning Eleven serisi ve daha birçok unutulmaz oyunu geçmişinde barındıran PS2, bugün bile oyun dünyasıyla yeni tanışan biri için harikulade bir başlangıç kapısı niteliği taşıyor.

shiftdelete.net