Elvis Presley FBI ajanı çıktı

1960'ların efsane ismi Elvis Presley'in dönemin Başkanı Richard Nixon'dan ABD'yi hippiler, komünistler ve Beatles grubundan korumak için resmi ajan kartı aldığı ortaya çıktı

Elvis Presley FBI ajanı çıktı
16 Ağustos 2013 Cuma 11:10 tarihinde eklendi, 2.548 kez okundu.
Müzik dünyasında Rock'n Roll Kralı ya da sadece Kral olarak anılan efsane şarkıcı Elvis Presley'in ABD ajanı olduğuna dair yeni bir iddia ortaya atıldı.

Radikal'in haberine göre iddiaların kaynağı ekimde yayımlanacak olan "Letters Of Note / Notun Mektupları" isimli kitap. Bir kısmı basında haber olan kitaba göre Presley, dönemin ABD Başkanı Richard Nixon'a Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı olmak istediğini söyledi.

Elvis Presley, ilk olarak uçak yolculuğu sırasında Kaliforniya Senatörü George Murphy ile karşılaştı ve "FBI ajanı olmak istediğini" söyledi. Bunun üzerine senatör de "Başkana mektup yaz" dedi. Hiç vakit kaybetmeyen ünlü şarkıcı, uçakta sarhoş olmasına rağmen Başkana imla hatalarıyla dolu 5 sayfalık bir mektup yazdı. Mektubunda ilaç ve uyuşturucu bağımlısı olduğu bilinmesine rağmen ABD'yi uyuşturucudan koruyacağını söyledi ve Nixon'dan bir randevu talep etti. Başkandan randevuyu alan Presley, Aralık 1970'de Beyaz Saray'a çıktı. Toplantıda Başkana ABD'yi uyuşturucunun yanısıra hippiler, komünistler ve İngiliz müzik grubu Beatles'tan koruyacağını da söyledi. Bunun karşılığında kendisine resmi bir FBI ajanı kartı verilmesini istedi. Başkan Nixon ise ilk etapta ajan kartını vermeyi reddetti. Ancak Presley hayranı danışmanlarının baskıları sonucunda daha sonra kimliği vermeyi kabul etti. Rock'n Roll Kralı Presley de daha sonra bu kartı çeşitli olaylarda kullandı.

1977'de henüz 42 yaşındayken hayatını kaybeden Elvis Presley'in, bağımlısı olduğu ilaç ve uyuşturuculardan dolayı yakalandığı hastalıklardan öldüğü tahmin ediliyor.