En İyi Biberon Markaları

Doğum sonrası bebekler her ne kadar anne sütü ile besleniyor olsa da, bir noktada biberon kullanımına geçiş yapmak gerekiyor.

30 Mart 2023 Perşembe 10:32 tarihinde eklendi, 1.029 kez okundu.

 

Doğum sonrası bebekler her ne kadar anne sütü ile besleniyor olsa da, bir noktada biberon kullanımına geçiş yapmak gerekiyor. Biberon seçiminde kullanılan malzemelerin sağlıklı oluşundan emzik akış hızına, kapasiteden kullanım yaşına kadar göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda faktör var. Peki biberon seçerken nelere dikkat edilmeli ve piyasada bulunabilecek en iyi biberon markaları hangileri?
 

Biberon Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Bebeklerin hassas yapıları göz önünde bulundurulduğunda, kullanacakları ürünlerin seçiminde üst düzey bir özen göstermek gerekiyor. Biberon seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar şu şekilde:

 

 • Biberonun malzemesi,
 • Emzik ucu şekli,
 • Biberon kapasitesi,
 • Kolay temizlenebilirlik,
 • Bebeklerin ilgisini çekebilecek tasarım.
   

 

Plastik biberonlar her ne kadar ucuz olup ekonomik bir seçenek olsa da, içerdikleri zararlı maddeler nedeniyle bebeğinize zarar vermesi muhtemel. Bu yüzden seçtiğiniz biberon modelinin plastik olmamasına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.
 

En İyi 5 Biberon Markası
 

Söz konusu bebekler olduğunda anne ve babalar için bir ürün seçmek her zaman zordur. Özellikle beslenme konusunda çok daha özenli davranmak gerekir. Biz de sizler için piyasada bulabileceğiniz en iyi 5 biberon markasını listeledik.
 

Comotomo Biberon
 

Comotomo biberon modelleri, hem bebeklerin gelişim hızına hem de yaşına uygun şekilde beslenmesini sağlayan en iyi marka seçeneğidir. Yenilikçi ve bebeklere uygun tasarımları ile Comotomo biberon modelleri plastik ve cam biberonlara güçlü bir alternatif oluşturuyor. Medikal sınıf saf hijyenik silikondan üretilen bu biberonlar cam ile mukayese edildiğinde çok daha hafif ve dayanıklı. Aynı zamanda camda olduğu gibi düşüp kırılma ve bebeğe ağır gelme gibi riskleri de bulunmuyor. Ergonomik tasarımı ile dikkat çeken Comotomo biberonların emzik kısmı birebir anne memesi büyüklüğünde ve formunda. Comotomo biberon modellerinin öne çıkan özellikleri şu şekilde:
 

 

 • Süt akış hızı farklı emzik çeşitleri tercih edilerek ayarlanabilir,
 • Hijyen standartlarına uygun şekilde üretilmiştir,
 • BPA ya da benzeri zararlı maddeler içermez,
 • Form, doku ve tutuş şekli olarak anne memesini andıracak şekilde tasarlanmıştır,
 • Antikolik özellik sunan çift havalandırma deliğiyle gaz problemini minimize eder. 
   

 

Her yaştan bebeğe uygun farklı modelleri ile Comotomo biberon seçenekleri, biberonla beslenme döneminde anne babalar ve bebekler için konfor sağlar. Piyasadaki en iyi fiyat-performans ürünüdür.
 

Philips Avent Natural PP

1 aylıktan büyük bebeklerin kullanılabileceği Philips Avent Natural PP biberon modelleri farklı kapasite seçenekleri sunar. Markanın öne çıkan SCF033/27 modeli 260 ml kapasite sunar. Biberon malzemesi olarak borosilikat cam, emzik malzemesi olarak silikon kullanılmıştır. Emzik ucu yuvarlak, emzik akış hızı yavaştır. Philips Avent Natural PP biberonların tüm biberon çeşitlerinde bulabileceğiniz başlıca özellikleri şunlardır: Ergonomik tutuş, kolay temizlik ve mikrodalgaya uyumluluk. 

 

Mamajoo

Borosilikat camdan üretilmiş olan Mamajoo biberonlar 180 kl kapasite sunar. Emzik özellikleri şu şekildedir: Yuvarlak emzik ucu, silikon emzik malzemesi, yavaş emzik akış hızı. FTA ve bipalat içermeyen Mamajoo biberonlar sızdırmaz kapak tasarımına sahiptir ve termal şoka dayanıklıdır. 
 

Dr Brown’s DB51700

Biberon dünyasının önemli markalarından olan Dr Brown’s borosilikat cam kullanılan biberonlar üretir. Aslında tasarım özellikleri bakımından diğer biberon markalarından farklı olduğunu söylemek çok da mümkün değil. 150 ml kapasiteye sahip olan Dr Brown’s biberon seçenekleri sterilizasyon makineleri ile uyumluluk gösteriyor. 
 

Tommee Tippee 

Anti-kolik valf ve doğal emme hissi gibi temel özellikler ile gelen Tommee Tippee biberon seçenekleri BPA ya da fitalat gibi zararlı maddeler içermez. Kapaklı bir yapısı olduğu için kullanılmayan zamanlarda toz gibi dış etmenlerden korunabilir. Sahip olduğu özellikler bakımından ekstra bir şey sunmamasına rağmen fiyatının biraz yüksek olduğunu söylemek mümkün.