Enver Ören hayatını kaybetti

İhlas Holding'in yönetim kurulu başkanı Enver Ören vefat etti.

Enver Ören hayatını kaybetti
22 Şubat 2013 Cuma 22:57 tarihinde eklendi, 1.159 kez okundu.

 

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören tedavi gördüğü Memorial Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Ören bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Ören'in cenazesi daha sonra Türkiye Hastanesi'ne götürüldü.

Vefat haberi üzerine çok sayıda kişi de Türkiye Hastanesi'ne geldi. Hastaneye gelenler arasında bulunan Şişli Belediye Başkanı "Çok değerli bir abimizdi. Çok hayırseverdi. Çok güzel dostluklarımız oldu. Gerçekten geçen haftada ziyaret ettim. Son görüşmemiz oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Türk dünyası ve Türk ulusu çok değerli çok hayırsever işadımını çok merhamet adamını çok önemli bir ismini kaybetti. Benim içinde çok farklı. Çok güzel dostluklarımız vardı. Kendisiyle çok önemli dostluklarımız oldu. İslam dünyası içinde Türk dünyası içinde örfümüz, töremiz ve geleneklerimiz içinde unutulmaz bir insandı. Allah'ım taksiratlarını affetsin. Bütün dualarımım Enver abi için. Enver abinin bıraktığı şefkat yolunda ulusal birlik yolunda büyüklere saygı küçüklere sevgi de örfümüzü töremizi korumada en güzel şekilde ilereyeceğiz. Enver Ören ismi inşallah ömür boyu yaşayacaktır. Ben de Enver abinin bir evladı olarak bir kardeşi olarak kendisinden çok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimizi insanlık hayrı için uygulamaya devam edeceğim. Kolay kolay unutulmaz. Oğlu Mücahit Ören'in bu güzel ismi yaşatacağına inancım tamdır. Mekanı cennet olsun. Hepimizin başısağolsun" dedi. 
 
Başbakan Erdoğan da 9 Şubat günü Ören'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti. 
 
ENVER ÖREN KİMDİR?
 
Enver Ören, 10 Şubat 1939 tarihinde Denizli’nin Honaz nahiyesinde dünyaya geldi. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. İlk ve orta tahsilini Denizli’de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya’ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.
 
1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören Dilvin Ören ile evliydi.

DHA