Erdal Özyağcılar’ı şok eden iddia

‘2 Yaka Bir İsmail’ dizisinin yayından kaldırılması sonrası çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Erdal Özyağcıları şok eden iddia
22 Temmuz 2012 Pazar 13:45 tarihinde eklendi, 2.786 kez okundu.

 

Gülsüm Kamu, Erdal Özyağcılar’ı ‘hikaye hırsızlığıyla’ suçlarken, usta aktörse “Ona cevap bile vermem” dedi.
 
Biri Midilli’de diğeri Ayvalık’ta, biri Türk diğeri Yunan iki eşiyle yaşayan bir balıkçının hikayesini anlatıyordu ‘2 Yaka Bir İsmail’. Dizinin ömrü kısa oldu. Bundan sonra işler bir parça çatallaşıyor çünkü oyuncu Gülsüm Kamu’nun ortaya attığı bir iddia var. Kamu, Erdal Özyağcılar’ın dizinin hikayesini kendisinden çaldığını öne sürüyor.
 
Özyağcılar’a ‘Karadağlar’ dizisinde oynarken senaryoyu anlattığını belirten Gülsüm Kamu, “Ben biri Türkiye’de, diğeri Yunanistan’ta iki eşi bulunan ve hafızasını kaybeden bir kadının hikayesini gerilim dizisi şeklinde yazdım ve bunu da notere tescil ettirdim. Ardından Erdal Özyağcılar’a hikayeden bahsettim. Bu yaz ekranda ‘2 Yaka Bir İsmail’i görünce büyük şok yaşadım” dedi.
 
Kamu şöyle devam etti: “Kadını almış erkek yapmış, gerilimi komediye çevirmiş ama sonuçta temel hikaye benim. Erdal ekmeğimle oynadı. Çünkü ben projeyi bir yapımcıya vermiştim, onun üzerinde çalışılırken ‘2 Yaka Bir İsmail’ yayınlanmaya başlandı. Senaryomu geri gönderdiler.”
 
İddiaları sorduğumuz Erdal Özyağcılar’sa “Böyle abuk sabuk iddialara cevap vermiyorum. Çünkü çok komik ve benim dışımda olan bir şey” dedi.