Erdem Dinç “Dünyanın Gözü Önünde Katliamlarına Devam Eden Terörist İsrail’i Lanetliyoruz”

HAK-İŞ / Öz Sağlık-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddete tepki gösterdi.

Erdem Dinç  “Dünyanın Gözü Önünde Katliamlarına Devam Eden Terörist İsraili Lanetliyoruz”
12 Mayıs 2021 Çarşamba 11:14 tarihinde eklendi.

HAK-İŞ / Öz Sağlık-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddete tepki gösterdi.  Dinç “Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yönelik saldırılarını sürdüren İşgalci İsrail, Gazze’ye bomba yağdırarak yine çocukları ve masumları hedef almıştır. Türkiye anlaşmalardan çekilmeli, Filistin halkına en güçlü desteği vermelidir” İfadelerini kullandı.
 

HAK-İŞ / Öz Sağlık-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erdem Dinç “Tüm dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır.  Kudüs sadece Filistin ve Mescid-i Aksa civarında yaşan Müslümanların sorunu değil, tüm dünya Müslümanlarının, ümmetin ortak sorunudur. Uluslararası toplumun ayağa kalkması, Müslüman Devletlerin, İsrail’in en büyük hamisi olan  ABD  üzerinde baskı hissettirmesi gerekmektedir.” Dedi.
 

Başkan Erdem Dinç açıklamalarına “Türkiye Filistin halkına bugüne kadar vermiş olduğu desteği,  askeri ve siyasi kararlarla desteklemeli, halen yürürlükte olan tüm anlaşmalardan çekilmeli, ABD tarafından İsrail’in güvenliğini sağlamak amaçlı kullanıldığı bilinen Kürecik Hava Radar Üssü’nü kapatmalıdır.” Şeklinde devam etti.
 

“Kudüs’ün onuru tüm Dünya Müslümanlarının onurudur”
 

“Gazzeli masum çocuklarının kanını döken, Mescid-i Aksa  çevresini ateşe vererek karşısında dans eden ırkçı Yahudi zorbalara Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın ve o kutsal mekanları savunan bir avuç Filistinli Müslümanın yalnız olmadığı, sahipsiz olmadığı gösterilmelidir. Tüm dünya bu zulmü görmese de, sırt çevirse de Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bugün de eli kanlı terörist İsrail’e karşı Kudüs’e, Gazze’ye destek olmaya devam edecektir. Zulüm sona erinceye kadar, o topraklarda Filistin halkı tamamen özgür oluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.” İfadelerini kullanan Dinç, saldırıda yaşamını yitirenlere taziye dileklerinde bulundu.