Erdoğan'dan Obama'ya Gülen sitemi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Ak Parti milletvekilleriyle genel merkezde basına kapalı toplantıda bir araya geldi. Edinilen bilgiye göre toplantının ana gündem maddesini Fethullah Gülen cemaati ve telefon görüşmeleri oluşturdu.

Erdoğandan Obamaya Gülen sitemi
25 Şubat 2014 Salı 09:10 tarihinde eklendi, 1.148 kez okundu.
Vekillere, Gülen’e yönelik ABD Başkanı Obama’ya söylediklerini anlatan Erdoğan, HSYK, MİT ve internet düzenlemesiyle ilgili de bilgi verdiğini söyledi.
 
Obama’ya “Sizde yüksek yargıyı devlet başkanı seçiyor, bizde ise dörtte biri öyle seçiliyor” dediğini aktaran Erdoğan, görüşmede, Obama’ya son düzenlemelerle ilgili toplu mektup gönderilmesi ve buna yönelik açıklama istenmesi konusunu da gündeme getirdi.
 
Erdoğan’ın Obama’ya “Bunun arkasından yapacağınız açıklama Türkiye’nin içişlerine yapılacak müdahaledir” dediğini aktardığı belirtildi. Bunun üzerine Obama’nın da Erdoğan’a bunun da kendi iç işlerine müdahale olacağını dile getirdiğini söylediği belirtildi.
 
Erdoğan da buna yanıt olarak “Biz sizin iç işlerinize karışmıyoruz. Ama Türkiye’nin iç işlerine karışan zat sizde misafir olarak bulunuyor” dediğini aktardı. Obama’nın da Erdoğan’ın bu sözlerine karşılık “Mesajı aldım” dediği iddia edildi.

Milliyet