Erzurumlu çoban oynadığıyla kaldı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Erzurum ziyaretinde gündeme gelen vatandaş Mustafa Boğaçayır konuştu.

Erzurumlu çoban oynadığıyla kaldı
18 Nisan 2012 Çarşamba 09:20 tarihinde eklendi.

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Erzurum Pasinler ziyaretiyle gündeme oturan 'taklacı' vatandaş Mustafa Boğaçayır, Akşam gazetesinden Levent Akpınar'a konuştu.
 
İdris Naim Şahin'in, yanına gelen Boğaçayır'a "Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim" demesi gündem yaratmış, kamuoyu ve siyaset dünyasından tepki çekmişti.
 
Boğaçayır, Bakan İdris Naim Şahin'in yanına iş istemek için gittiğini ve 'takla at' dediğini duymadığını belirterek, "İş de isteyemedim, oynadığımla kaldım" dedi.
 
64 yaşındaki çoban Boğaçayır şunları söyledi: 
"Bakanın geleceğini duyunca karşılamaya gittim. Görünce çok heyecanlandım. Bakanla tokalaştım. İlçeyi ziyaretine çok sevindiğimi söyledim. Bakan Bey 'Yok ya nereden bileyim sevindiğini. Hadi oyna da bir göreyim 'dedi. Davul-zurna ekibi çalmaya başlayınca ben de oynadım. İnsanlar bakanın etrafını sardı ve uzaklaşmak zorunda kaldım. İşin kötüsü iş de isteyemedim. Oynadığımla kaldım."
 
"TAKLA AT DEDİĞİNİ DUYMADIM" 
7 yıl önce eşini kaybettiğini anlatan Boğaçayır, "Bakan'ın 'Takla at da göreyim' dediğini duymadım. Eğer duysaydım ne yapardım bilmiyorum. Ben sadece iş istemek için gitmiştim. Çok zor şartlarda geçinmeye çalışıyorum. Tansiyon, şeker ve bronşit hastalığıyla mücadele ediyorum. Ne yaptım onun da farkında değilim ama herkes beni konuşuyor. Eskiden lakabım 'Pala Mustafa'ydı. Şimdi sokakta, kahvede gören 'Taklacı naber' diye gülüyor" diye konuştu.