Eurovision'dan çıkarıldı mı?

Bazı internet sitelerinde yer alan "Can Bonomo'nun Eurovision şarkı yarışmasından çıkarıldığı" haberleri üzerine TRT'den açıklama geldi

Eurovisiondan çıkarıldı mı?
22 Mart 2012 Perşembe 14:00 tarihinde eklendi, 1.329 kez okundu.

Can Bonomo'nun bu yıl Bakü'de yapılacak olan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'ndan çıkarıldığı iddialarının yarattığı tartışma olayın iki tarafından da gelen yalanlamalarla son buldu.

 
Bu sabah bazı internet siteleri Eurovision temsilcimiz Bonomo'nun kökeni nedeniyle yarışmaya gönderilmesinden vazgeçildiğini yazmıştı. Ancak hem TRT hem de şarkıcının menajeri Ece Çelebioğlu iddiaları reddetti.
 
CAN BONOMO İDDİALARLA DALGA GEÇTİ 
Can Bonomo da kendi Twitter sayfasında hakkında çıkan haberlerle şu sözlerle dalga geçti: "ŞOK ŞOK ŞOK! Can Bonomo'nun Türkiye'ye Afrika'dan bir muzun içinde geldiği ve aslen uzaylı olduğu söyleniyor!" Yazılmadan gitmem Bakü'ye.
 
TRT'NİN AÇIKLAMASI 
TRT de haberlerin asılsız olduğunu “Can Bonomo ve TRT Eurovizyon için var güçleriyle çalışmaktadırlar” diyerek dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:
 
"TRT kurumu, Eurovizyon Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi en iyi biçimde temsil etmek için titiz bir çalışma yürütüp; yüzlerce sanatçıyı ve eserlerini inceleyip ve sanatçının bireysel kimliğini değil de; sanatçı kimliğini esas almaktadır.
 
Bu yıl 57.’si düzenlenen Eurovizyon Şarkı Yarışması’nda, Türkiye’yi en iyi biçimde temsil etmek için sanatçımız Can Bonomo’yu seçme kararı aldık.
 
Türkiye kamuoyunun büyük desteğini alan ve hemen her kesim tarafından beğenilen Can Bonomo ve Eurovizyon şarkımız, 26 Mayıs’ta Azerbaycan’da düzenlenecek yarışmanın en büyük favorilerindendir.
 
Türkiye kamuoyunu beğendiği Eurovizyon şarkısını, sanatçımız Can Bonomo ve TRT kurumu, yurtdışında da tanıtmaya çalışırken; internet üzerinden yayılan bazı “gerçek dışı bilgiler” kamuoyunu yanıltmaktadır.
 
Provakatif amaçlı yayılan bilgilerin hiçbiri doğru değildir; TRT kurumu ve sanatçımız Can Bonomo 57. Eurovizyon Şarkı Yarışması’da Türkiye’yi en iyi biçimde temsil etmek için var güçleriyle çalışmaktadırlar."