Evren Sungur Kimdir?

Evren Sungu rİstanbul’da 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Mimarlık eğitimini Yeditepe üniversitesinde alan sanatçı eğitiminden hemen sonra, heykelcilik ve resim eğitimini mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesinde tamamlamıştır.

Evren Sungur Kimdir?
26 Temmuz 2022 Salı 16:25 tarihinde eklendi.

Evren Sungur İstanbul’da 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Mimarlık eğitimini Yeditepe üniversitesinde alan sanatçı eğitiminden hemen sonra, heykelcilik ve resim eğitimini mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesinde tamamlamıştır. 1998 yılından bu zamana kadar sanatçı İstanbul’un Beyoğlu semtinde bulunan atölyesinde çalışmalarına ve sanatına devam ediyor.
 

Sanatında özellikle insanları ele alarak insanın evrimini, doğasını, uygarlığını ve varlığını sorgulayıp incelemek olarak tanımlıyor. Evren Sungur aynı zamanda motivasyonunu, insanların farklı özellikleri ile birbirlerine olan davranışlarındaki değişiklikleri, erkek ve kadın ilişkilerindeki farkı, aklı ve içgüdülerini ve buna benzer daha fazla eseri ile konu alıyor.
 

Evren Sungur’un Kariyer Hayatı
 

Eserleri için kullandığı renkleri ve neşeli umut verici malzemeleri ile havayı yaratmaktadır. Görsel malzemelerini hiç kaçınmadan zengin kullanmayı tercih eden Evren Sungur bunda hiç bir sakınca görmez ve çekinmez. 12.03 2020 tarihinden bir sanat merkezi ile eserlerini genç kuşağın ressamları ile ve resmi olan ilgili öğrencileri ile kendine özgü olan kişisel resim sergisini sanatseverlere sanat merkezinde sunmuştur.2009 yılının Nuri İyem yarışmasında birinciliğe layık görülmüştür. Evren Sungur ile ilgili tüm eserlerin bir arada olduğu ve detayları ile bilgilerine ulaşabileceğiniz, https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/evren-sungur sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz