Eyeliner Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj malzemelerinde sıkça duyduğumuz eyeliner, göz yapısını ortaya çıkarmak ve bakışlara anlam katmak için tercih edilir. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih edilen eyeliner modellerini birlikte inceleyelim.

Eyeliner Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
06 Aralık 2022 Salı 16:58 tarihinde eklendi, 1.095 kez okundu.

Makyaj malzemelerinde sıkça duyduğumuz eyeliner, göz yapısını ortaya çıkarmak ve bakışlara anlam katmak için tercih edilir. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih edilen eyeliner modellerini birlikte inceleyelim.
 

Kalem Eyeliner: Kullanım kolaylığı sunan bu ürün uygulamaya yeni başlayan kişiler için oldukça idealdir. İnce uçlu fırça yapısı sayesinde kirpik diplerine çizgiyi tek seferde çizmeyi sağlar. Kalem tasarımı ile makyaj çantasında taşıma ve kolay uygulama imkanı sunar.
 

Likit Eyeliner: İnce uçlu fırçası sayesinde kirpik diplerine çizgi çizerek göz yapısını belirginleştirmeye yardımcı olur. En yaygın eyeliner çeşitleri arasında yer alan bu ürün küçük şişe tasarımına sahiptir. Normal ürünlere göre daha kalıcı ve uzun süre kullanım avantajı sağlar.
 

Jel Eyeliner: Genellikle profesyonel makyajda tercih edilmektedir. Kavanoz forma sahiptir. Eyeliner fırçası ile uygulanır.
 

Toz Eyeliner: Kendinden fırçalı özelliği sayesinde kolay uygulama sağlar. Gözlerde sürme etkisi yaratır.
 

Kadınları en çok zorlayan makyaj uygulamasının eyeliner olduğunu biliyor muydunuz? Her kadın makyaj yapmayı sever. Fakat bazı kadınlar makyajınızı profesyonel bir şekilde tamamlarken, bazı kadınlar makyaj uygulamasında oldukça zorlanır. Makyaj adımlarında eyeliner da bu zorlu süreçlerin başında gelmektedir. Aslına bakarsanız sürmek sanıldığı kadar zor değil. O halde eyeliner nasıl çekilir? Gelin birlikte inceleyelim.
 

Üst kirpik dibinden başlayarak uç kısma doğru uygulayınız. Kirpiğinizin dibinde uygulamayı bitirebilir, tercihe göre çizgileri uzatarak kuyruklu eyeliner görünümüne kavuşabilirsiniz. 
 

Eyeliner çekmenin püf noktaları;

  • Göz kapağınızın temiz ve kuru olmasına özen gösterin.
  • Daha güzel ve pürüzsüz görünmesi için göz makyaj bazı tercih edebilirsiniz.
  • Düz ve net çizgiler çizmek için püf nokta ellerin titrememesidir. Bu durumu kontrol altına almak çoğu zaman kişinin elinde olmayabilir. Fakat kolunuzu sabit tutmanız bu durumu engellemenize yardımcı olacaktır.
  • Elin titremesi, kayması, vb. durumlarda istediğiniz gibi olmayabilir veya bozulabilir. Kulak temizleme çubuğu ile gerekli düzenlemeleri kolayca yapabilirsiniz.
  • Eyeliner sürmeye yeni başladıysanız kalem formu ile daha pratik çizgiler çizebilirsiniz.
  • Kuyruklu eyeliner tercih edecekseniz önce kuyruk çizgisini belirleyin, ufak noktalarla birleştirerek istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.
     

Sizde Maybelline eyeliner, Flormar eyeliner, eyeliner fırçası, renkli eyeliner gibi tüm çeşitleri inceleyebilir, dermokozmetika dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.