Fahri konsoloslar, Cumhurbaşkanı'nın davetlisi olarak Etiyopya’ya gitti

Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu, Etiyopya’nın Adana Fahri Konsolosu Yusuf Can Dağtekin, Kayseri Fahri Konsolosu Şükrü Boydak ve Konya Fahri Konsolosu Servet Hekimoğlu’nu sarayında kabul etti.

Fahri konsoloslar, Cumhurbaşkanının davetlisi olarak Etiyopyaya gitti
06 Şubat 2014 Perşembe 13:46 tarihinde eklendi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu, “Sizleri burada görmekten mutluluk duydum. Bundan sonraki süreçte, siz Fahri Konsoloslara Türkiye ve Etiyopya arasındaki iş birliğini ve ilişkileri artırmak için daha çok iş düşüyor. Türkiye’den gelecek yatırımcılara köprü görevi üstlenip ticaret hacmimizi ve işbirliğimizi artırmanız gerekiyor. Ben de konuyla ilgili sonuna kadar arkanızdayım ve sizleri destekliyorum.” dedi.

Davette söz alan Fahri Konsoloslar ise Dr. Mulatu Teshome Wirtu’nun ülkesinde Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı mutlu olduklarını, gururlandıklarını ve bundan sonraki süreçte Türkiye ve Etiyopya arasındaki iş birliğini ve ilişkileri artırmak için çalışacaklarını dile getirdiler.

Türk Fahri Konsolosları’nın Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu’yu ziyaretinde işadamları Ulaş Ahmet Öztürk, Serkan Değirmenci ve Etiyopya’nın Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Kebede Abera Ido da hazır bulundu.


CİHAN