F.Bahçe'ye sert cevap

UEFA Tahkim Kurulu’nun şike dosyası konusunda verdiği nihai kararın ardından F.Bahçe cephesinin eleştirdiği ve istifaya davet ettiği UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

F.Bahçeye sert cevap
17 Temmuz 2013 Çarşamba 14:53 tarihinde eklendi.
Sarı-lacivertlilerin, “Utanmadan UEFA’da resmini koyuyorsun…” sözleriyle istifaya davet ettiği UEFA asbaşkanı Erzik, “Allah’a şükür ben utanılacak bir şey yapmadım. Ama utanması ve istifa etmesi gereken birileri varsa onlar da F.Bahçe’yi ve Türkiye’yi bu duruma düşürenlerdir” cevabını verdi.
 
Sporx'in haberine göre, F.Bahçe’nin bu son çıkışı ve aylardır gündemden düşmeyen CAS pazarlığı konusunda ilk kez sessizliğini bozan Erzik, “Bugün UEFA’nın yönetiminde ve kurullarında çeşitli ülkelerden insanlar var. Kimse kendi ülkesi için orda bir şey yapamaz. Mesela Tahkim Kurulu’nda Levent Bıçakçı vardı. Levent bey bu davanın kenarından köşesinden geçemez. Biz Türküz ya ama bu söylemler nereden kaynaklandı onu anlamadım. UEFA’nın girişindeki duvarına o fotoğrafı oraya ben mi koydum? Bizi seçenler koydu. 53 ülke seçti beni. Ve yeni değil bu, 30 senedir oradayım. Niye bana saldırıyorlar? Hiç anlamadım. Polemiğe girmem ama verilecek bir cevabım var o da, benim için utanma lafını kullandıkları için, ben utanılacak durumda değilim utanılacak bir durumum yok Allah’a şükür. Utanması veya istifa etmesi gereken birileri varsa o da F.Bahçe’nin ve Türkiye’nin başına bu işi açanlardır. Ben değilim. Bakın Türk futbolu da demiyorum, Türkiye’nin diyorum” dedi.
 
F.BAHÇE AVRUPA KUPALARINA KATILABİLİR MİYDİ?
 
UEFA Asbaşkanı Erzik davanın geri çekilmesinden bu yana üzerinde bir çok pazarlık iddiasının gündeme geldiği CAS olayıyla ilgili de “Bu iddiaları da anlamış değilim. Bu konuda iddia edilenler doğru değil. Pazarlık ve bir dayatma asla olmadı. F.Bahçe CAS davasını kulübünün menfaatleri doğrultusunda çekmiştir. Şimdi bu dayatma ve pazarlık lafını kullananlara soruyorum şayet F.Bahçe bu davayı geri çekmeseydi Avrupa kupalarına katılabilir miydi? F.Bahçe geçen sene Avrupa kupalarından kazandığı o paraları nasıl kazandı? CAS davasını çekmeseydi Benfica ile yarı final oynayabilir miydi? F.Bahçe geçen yıl kupaya nasıl gitti çıkıp bunun cevabını versinler. Ben şeytanlık düşünmüyorum namuslu düşünüyorum, ahlaklı düşünüyorum. F.Bahçe o davayı kendi menfaati, kulübün menfaati için çekmiştir” dedi.
 
DAYATMA YAPILMADI
 
Erzik, bu konuda Platini ve kendisinden dayatma geldiği ve pazarlık yapıldığı iddialarına da, “Benim dayatma hakkım yok. Sayın Platini de dayatma yapmadı. CAS konusunda asla pazarlık yapılmadı. Bir de kalkıp benim için utanmadan, istifadan bahsediyorlar. Ben neye utanacağım ya. Benim hayatta utanılacak bir şeyim yok. utanacak veya istifa edecek olan ben değilim. Eğer böyle birileri varsa F.Bahçe’yi ve Türkiye’yi bu duruma düşürenlerdir” cevabını vererek sözlerini noktaladı.