Fenerbahçe ligden çekilirse ne olur?

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesiyle başlayan süreçte Sarı-Lacivertli yönetimin Bank Asya'da oynama isteği tartışmaları da beraberinde getirdi.

Fenerbahçe ligden çekilirse ne olur?
26 Ağustos 2011 Cuma 08:58 tarihinde eklendi, 1.250 kez okundu.

 

İşte Tahkim Kurulu Eski Başkanı Türker Arslan’ın görüşleri;
 
  "Fenerbahçe Yönetimi böyle bir karar alıp, daha sonra bunu genel kurulunda onaylattırabilir.. Ama bana sorarsanız Fenerbahçe Lig’den çekilemez.. Çünkü bu talimatlara aykırı.. Diyelim ki çekildi. Çekilirse TFF’nin Fenerbahçe’yi istediği ligden başlatma hakkı var. Yani ‘Madem sen çekildin, git Bank Asya’dan başla’ demez.. Daha alt liglerden de başlatabilir. Ya da Fenerbahçe bu sezon üst üste 2 maça çıkmaz.. Otomatikman hükmen yenilgilerle zaten Bank Asya 1. Lig’e düşer.. Fenerbahçe bence ‘Çekiliriz’ ya da ‘Bizi düşürün’ diyerek Federasyonu baskı altına almaya çalışıyor.. Ve ileride doğabilecek tazminatı kovalıyor.. Bu süreci çok kötü yöneten ve büyük hatalar yapan Federasyon bence oyuna gelmez.. Fenerbahçe bu sene ligde yer alır..
 
Arslan ayrıca Fenerbahçe’nin Tahkim Kurulu’na itirazı için de şunları söyledi;
 
 "Fenerbahçe avukatları ‘TFF’nin böyle bir karar verme yetkisi yok’’ diye itiraz etmişler. Olur mu öyle şey?. TFF her konuda yetkili. Kaldı ki UEFA’dan ellerine gelen bir yazı var.. Tahkim Kurulu, -ki bugün toplanabilirse eğer- bence Fenerbahçe’nin itirazını reddeder. Dedim ya, UEFA’nın yazısı var ellerinde.."

Gazeteport