Fenerbahçe'de Alper Potuk şoku

Fenerbahçe'nin Neftçi Bakü ile oynadığı karşılaşmada sakatlanan Alper Potuk'un en az iki hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Fenerbahçede Alper Potuk şoku
19 Ocak 2014 Pazar 21:40 tarihinde eklendi.


Bakü ekibi ile Antalya'da oynanan ve 0-0 berabere biten mücadelede sol omzunun üzerine düşen Alper Potuk'un sakatlığının ciddi olduğu bildirildi.

Kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu yaptığı açıklamada, Alper'in çekilen MR ve filmler sonucunda omzunda iki kemik arasındaki bağ ile eklemi oluşturan kapsülde ve etraf dokularda yırtıklar tespit edildiğini söyledi.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Ulus Liv Hospital’de çekilen MR sonucunda takım dokrorumuz Burak Kunduracıoğlu, futbolcumuz Alper Potuk’un sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Doktorumuz Burak Kunduracıoğlu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; hazırlık kampı kapsamında Azerbaycan takımı Neftçi Bakü ile Antalya’da oynadığımız hazırlık karşılaşmasında sol omzunun üzerine düşen Alper Potuk’un, bugün çekilen MR ve filmler sonucunda acromioclavikuler seperasyon tip 2 (iki kemik arasındaki bağda, eklemi oluşturan kapsülde ve etraf dokularda yırtıklar ) tespit edilmiş olup, futbolcumuzun tedavisine başlanmıştır."


CİHAN