Fenerbahçe'ye ceza yolda

Shakhtar maçı seyircinin sahaya girmesi üzerine yarıda kaldı. Sarı-lacivertlilerin 3-4 maç seyircisiz oynama cezası alması bekleniyor

Fenerbahçeye ceza yolda
22 Temmuz 2011 Cuma 12:10 tarihinde eklendi, 1.621 kez okundu.

 

Fenerbahçe ile Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımları arasında yapılan hazırlık karşılaşması taraftarların sahaya girmesi nedeniyle yarıda kaldı.
 
Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılan maçta ilk olarak 58. dakikada, üzerlerinde futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmaya ilişkin tutuklanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın fotoğrafları bulunan tişörtle 2 taraftar sahaya girdi. Bu taraftarlar kısa süre içinde tribüne gönderilirken karşılaşma kısa bir duraklamanın ardından devam etti.
 
Mücadelenin 67. dakikasına doğru bu kez, daha fazla sayıda taraftar sahaya girince maç yine durdu. Stattaki tüm görevlilerin yanı sıra futbolcular da bu taraftarları dışarıya çıkarmaya çalışırken karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile saha kenarında görüştü.
 
Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç da taraftarları sakinleştirmek için sahaya girerken anonsları da dinlemeyen taraftarlar sahaya akın etti. Saha bir anda taraftarlarca doldurulurken karşılaşmanın hakemleri soyunma odasının yolunu tuttu. Karşılaşmayı yayımlayan yayıncı kuruluşun pilot kameralarının görüntü alması da taraftarlarca engellendi.
 
Futbol Federasyonu’nun temsilci ve gözlemci göndermediği için bu maçla ilgili hakem raporlarına ve televizyon görüntülerine göre disiplin soruşturması başlatacağı, sarı-lacivertli kulübün en az 3-4 maç seyircisiz oynama cezası alacağı bildirildi. UEFA’nın da konuyu yakından takip edeceği ve Fenerbahçe’ye ayrıca para cezası verebileceği kaydedildi.