"Filinta gibi adamsın"

Türkiye'de dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile telefonla bayramlaştı. Yıldırım, Çolak'ın evlenmek istediğini söylemesi üzerine "Yavaş yavaş düğün hazırlıklarını yap artık. Filinta gibi yakışıklı adamsın" diye konuştu.

Filinta gibi adamsın
19 Ağustos 2012 Pazar 16:48 tarihinde eklendi.

 

 Türkiye'nin dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak, bayram tatili dolayısıyla geldiği İzmir'in Kiraz ilçesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile telefonla bayramlaştı.
 
Tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden taburcu edilen ve bayramı geçirmek için Sırımlı köyündeki ailesinin yanına gelen Turan Çolak, Kiraz ilçesindeki bayramlaşma törenine katıldı.
 
Törenin ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'la telefonla konuşan Turan Çolak, yeni yüzüyle memleketi Kiraz'a geldiğini, annesi, babası ve ailesiyle hasret giderdiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi.
 
Bakan Yıldırım'ın Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Çolak, kendisine verdiği desteklerden dolayı Yıldırım'a teşekkür etti.
 
Çolak'ın bayramını kutlayan Bakan Yıldırım da, yüz nakline vesile olan ve talihsiz şekilde hayatını kaybeden Tevfik Yılmaz'ı da anarak, Çolak'ın Yılmaz'ı yaşattığını belirtti.
 
Çolak'ın iyileştikten sonra Yılmaz ailesini de ziyaret etmesini isteyen Yıldırım, şöyle konuştu:
 
''Senin ameliyatın tıp tarihine geçti. Türk doktorların büyük başarısı, senin inancın ve azmin sonucunda ameliyat tamamlandı. Türkiye, seni yüz nakli ile tanımış oldu, Kiraz'ı tanıdı. Artık geleceğe yönelik planlarını kurman lazım.''
 
Yıldırım, Çolak'ın evlenmek istediğini ancak kendisinden ev istediklerini söylemesi üzerine, ''O da olacak, yavaş yavaş düğün hazırlıklarını yap artık. Filinta gibi yakışıklı adamsın, sen yeter ki, yola çık. Senden ev istiyor olabilirler, o da olur. Önemli olan sağlık. İnşallah Allah yardımcı olur. Biz de elimizden gelen yardımı yaparız. Yeter ki, sen sağlığına kavuş'' dedi.
 
Tüm Kirazlıların da bayramını kutlayan Bakan Yıldırım, Çolak'ın ''Kiraz'a tren bekliyoruz'' demesi üzerine ''Sen işi çabuk kaptın... Tren projeleri yapılıyor, projeleri yapıldıktan sonra tren Ödemiş'ten Kiraz'a uzanacak. Proje ihalesini yaptık. O bitince yapımına da başlayacağız. Sen de gelip çalışacaksın'' diye karşılık verdi.