Freddie Mercury'nin gizemi çözülüyor

Freddie Mercury’nin hayranları 21 yıldır gizemi çözülemeyen sorunun cevabına ulaştıklarını düşünüyor. Efsane şarkıcının küllerinin Londra’da bir mezarlıkta gömülü olduğu iddia edildi.

Freddie Mercurynin gizemi çözülüyor
27 Şubat 2013 Çarşamba 14:29 tarihinde eklendi.

 

Londra’nın batısında bulunan ‘Kensal Green’ mezarlığında bulunan bir mezar taşı hayranları harekete geçirdi. Söz konusu taşın üzerinde Mercury’nin gerçek adı Farrokh Bulsara, şarkıcının doğum ve ölüm tarihleri yazıyor.
 
Mezarda yazan ‘Sevgimle her zaman sana yakın olacağım. M.” Yazısındaki M harfinin ise Mercury’nin eski kız arkadaşı Mary Austin’e ait olduğu düşünülüyor.
 
Freddie Mercury, 1991’de hayatını kaybettikten sonra bedeni yakılarak küllerinin dağıtıldığı söylenmişti. Küllerinin tam olarak nereye saçıldığı belirtilmese de Cenevre Gölü ve doğum yeri Zanzibar Adası’nda olabileceği ihtimaller arasındaydı. Ancak hayranları, Londra’da buldukları mezarın 21 yıllık arayışlarına son verdiğini düşünüyor.
 
Mercury’nin sözcüsü konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Daily Mail’e konuşan bir kaynak Mercury’nin bedeninin bu mezarlıkta yakıldığını ancak nereye götürüldüğünün bir gizem olduğunu belirtti. 2010'da Jim Hutton, küllerin Mercury'nin evinde gömülü olduğunu söylemiş ancak daha sonra bilinmediğini kabul etmişti.
 
'Kensal Green' mezarlığı çalışanları ise mezarı daha önce fark etmediklerini belirtti.

NTV