Galatasaray Lisesi'nden Altaylı'ya tepki

Galatasaray Lisesi mezunu, bir dönem lisede Fransızca öğretmenliği de yapan sanatçı Attila Demircioğlu, bir diğer 'Mektepli' Fatih Altaylı'ya tepki gösterdi.

Galatasaray Lisesinden Altaylıya tepki
04 Haziran 2013 Salı 09:49 tarihinde eklendi.
Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'dan 4 dönem büyük olan Demircioğlu'nun bir sosyal paylaşım sitesine koyduğu yazı binlerce kişi tarafından paylaşıldı.
 
Aynı yazı çeşitli Galatasaraylı mezunlarının mail gruplarında paylaşılırken "Gerçek Galatasaray Lisesi bu" başlıklı bu fotoğraflar da çok konuşuldu.
 
İŞTE O YAZI:
 
Fatih, Ben GS Lisesi'nden Attila Demircioğlu.. 109 mezunu..
 
Geçen yıl GS Üniversitesi'ne konuşmacı olarak geldiğinde, sözün bir yerinde eski gazetecilerden özellikle de Hasan PULUR'u örnek vererek "Bunlar artık S....SİNLER!.." demiştin. Kulaklarıma inanamamıştım.. Onca gencin, öğretim üyesinin karşısında ağzından bu aşağılık sözler çıkmıştı. Senin adına bir Galatasaraylı olarak ben utanmıştım.
 
Bu gün senin gazeteciliğinin karşısında bir kez daha utandım.. Yerin dibine geçtim. İster inan ister inanma gözümden yaş geldi..
 
Hayretimden.. Üzüntümden.. Senin de GALATASARAY camiasından biri olmana lanetimden... Kahrımdan.. 20. yüzyılın ilk kurtuluş savaşına sınıftaki sıralarından, yatakhanelerden, baba evlerine bile uğramadan, helalleşmeden fırlayıp koşan şehitlerin kemiklerinin sızısını kendi kemiklerimde hissettim.. İnan...
 
Başında bulunduğun kanal, Türkiye'nin dört bir yanında gencecik öğrenciler gaza boğulurken, takma bacağını sallaya sallaya ciğerleri yanan adam feryatlar içinde kıvranırken, yiğitler yiğidi bir adam "Evime ekmek götürmek istiyorum, yeter!.." diye bağırırken, olan biten umurunda bile olmadı..
 
Senin Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğrencilerine öğrettiğin gazetecilik bu muydu? "Aman ha çocuklar, doğruyu değil, borusunu öttürdüğünüz patronun haberini yazın" diye mi anlattın gazeteciliği? (Gerçi sen öğrencilerine bu lafı çok daha düzeyli bir üslupla söylerdin kuşkusuz... Bizim Üniversitemizdeki konuşmanda Hasan Pulur'a seslenişin gibi).
 
Sözü fazla uzatmayayım.. Zaten sana yazarak seni kaale almış olmaktan dolayı şu anda kendime nasıl kızıyorum anlatamam.
 
Hadi Fatih, Gel sen sen ol, hayatında bir kez adam olup, o sevgili Hasan PULUR'a dediğini sen yap.. Kurtar bizi senden.
 
1663 Attila Demircioğlu (109)