'Geleceğin üniversitelileri' ile buluştu

Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Durmuş, Yavuz Sultan Selim Ortaokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi.

Geleceğin üniversitelileri ile buluştu
16 Ocak 2014 Perşembe 16:35 tarihinde eklendi.

Okul Müdürü Aydın Kılıcıkan tarafından kapıda karşılanan Prof. Dr. Durmuş, okulun konferans salonunda öğrencilere Batman Üniversitesi'ni anlattı. Okul Müdürü Kılıcıkan tarafından davet edilen Prof. Dr. Durmuş, öğrencilere yükseköğrenime giden yolda başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken konuları paylaştı. Prof. Dr. Durmuş öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

UZMANLAŞMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Öğrencilerle gerçekleştirdiği sohbetinde ‘ne iş olsa yaparım’ anlayışıyla hareket edilmemesi gerektiği hususunda uyarılarda bulunan Prof. Durmuş şöyle konuştu: "Bilgi ve becerilerinizi aynı zamanda ilgi alanınızı da göz önünde bulundurarak seçeceğiniz bir alanda uzmanlaşmanız gerekir. Geleceğin dünyasında herhangi bir alanda ihtisas sahibi olan birinin her alanda biraz bilgili olana tercih edileceğinin işaretlerini görüyoruz. Batman Üniversitesi kısa bir zamanda büyük bir atılım göstererek bölgenin sayılı üniversitelerinden oldu. Sizlerin yükseköğrenim çağınıza geldiğinizde kendisiyle gurur duyacağı dünya çapında adından söz ettiren bir üniversite için çalışmaktayız."

Ülke olarak çok zengin kaynaklara sahip olduğumuzu ama bunlardan en önemlisinin zeki insanlarımızın zenginliği olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Durmuş sözlerini şöyle sürdürdü: "Doğru eğitim öğretim metodu ve özverili öğretmenlerimizle siz sevgili öğrencilerimizin büyük başarılara imza atacağınızdan kuşkumuz yoktur. Hepinizi kendi öz evlatlarımız gibi görüyor böyle bir anlayışla sizlere güzel bir gelecek hazırlamak için çabalıyoruz"

Daha sonra Prof. Dr. Durmuş’a çiçek takdim eden öğrenciler ilk kez bir profesörle bir arada bulundukları için çok mutlu olduklarını dile getirerek: "Profesör hocamızın konuşmasıyla geleceğe yönelik umutlarımız arttı. Artık daha çok ve büyük bir heyecanla çalışacağız. Batman Üniversitesinin tanıtım filmini izledik ve çok beğendik. Bize zaman ayıran Profesör hocamıza çok teşekkür ederiz" dediler.

Okul Müdürü Aydın Kılıcıkan, müdür yardımcıları ve öğretmenler de Prof. Dr. Durmuş’u ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek kapıda uğurladı.
 


CİHAN