Genelkurmay hainleri açıklayacak !

Genelkurmay Başkanlığı TSK ile ilgili iddialara, sahte belge düzenleyen ve sızdıranların ifşası ile cevap verecek

Genelkurmay hainleri açıklayacak !
27 Ocak 2011 Perşembe 09:20 tarihinde eklendi.

 

Bazı medya kuruluşları tarafından sürekli değişik bilgi ve belgelerle hakkında spekülasyon yapılan Türk Silahı Kuvvetleri bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar hakkında yayınlanmış ve ortaya atılmış iddialarla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın çalışma yaptığı öne sürüldü. İddiaya karşı Genelkurmay Başkanlığı, bu güne kadar ordu ile ilgili iddialara , karşı belge ile cevap verecek.
 
Konuyu Vatan Gazetesi Yazarı Can Ataklı köşesinde yazdı. Genelkurmay'a yakın  bir kaynakla buluştuğunu yazan Can Ataklı aldığı bilgi dapilinde  artan iddiaların ordu içinde çok ciddi rahatsızlık yarattığına dikkat çekti.
 
Can Ataklı yaptığı görüşmeyi köşesine şöyle yansıttı:
 
(....)
 
ORDU İÇİNDE CİDDİ RAHATSIZLIK
 
İlk bilgi şu: Son zamanlarda Türk Silahlı Kuvveleri hakkında dozu giderek artan iddialar ve hakaretler, ordu içinde çok ciddi rahatsızlık yaratıyormuş. Çeşitli rütbelerden subaylar “neden mantıklı ve ikna edici bilgi verilmediğini” soruyorlarmış.
 
Dostum dedi ki “Silahlı Kuvvetler ilginç bir yapıya sahiptir. Hızlı kararlar alamaz, özellikle kamuoyuna açıklama yapılacağı zaman olayın her tarafı irdelenir, açık kapı bırakılmamaya çalışılır.”
 
Ben hemen araya girdim “İyi de neredeyse üç yıldır hiçbir konuda ikna edici ve mantıklı bilgi verilmiyor ki, her açıklama bir yenisine ya da düzeltilmeye muhtaç” dedim.
 
ASKERİN PSİKOLOJİK HARBİ DÜŞMANA KARŞIDIR
 
“Doğru” dedi dostum ve sürdürdü:
 
“Zaten sorun burada başlıyor, çünkü orduyu karalayanlar bunu bildikleri için, biri bitmen bir yeni iddia ile saldırıya geçiyor, kafalar karıştırılıyor. Sen bakma askerin psikolojik harbi düşmana karşıdır, bu tür durumlarda psikolojik savaş kurallarını uygulamakta bile zayıf kalırlar.”
 
Uzun sohbetimiz sonunda anladığım şu ki, Genelkurmay çok kapsamlı bir çalışma yapıyormuş, özellikle ordu hakkında düzenlenen ve sadece kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik birçok sözde belge saptanmış, bunların nerelerde ve kimler tarafından düzenlediği konusunda ciddi ipuçları bulunmuş.
 
DÜZMECE BELGELER VE DÜZENLEYENLER AÇIKLANACAK
 
Can Ataklı, olduğu bilgilerin doğruluna inansada  duyum ve dedikodu diye netelendirerek şu bilgilere yer verdi:
 
En önemlisi ordu içindeki ya da çeşitli vesilelerle orduyla ilişki kurmayı başarmış kişilerin hangi eylemler içinde oldukları da saptanmış. Bunlardan bir kaçının ise yakalandığı ve sorguladığı da söyleniyormuş.
 
Peki ne olacak? Dostumun anlattığına göre yakın bir zamanda Silahlı Kuvvetler, öncelikle yaratılan veya tahrif edilen belgelerin örneklerini ve ordu içine sızmış ve içerden bilgi çalarak, saklayıp ihbar ederek, belge düzenleyerek çalışan bazı kişileri de kamuoyuna açıklayacakmış.