Genelkurmay'dan 6 tabur daha

Türk Silahlı Kuvvetlerinin deprem bölgesinde arama, kurtarma ve çadır kurma faaliyetlerine başladığı bildirildi.

Genelkurmaydan 6 tabur daha
23 Ekim 2011 Pazar 22:20 tarihinde eklendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, deprem bölgesindeki hasar tespiti için 200 kişiyi görevlendirdi. 
    
Van'daki deprem dolayısıyla hasar gören yapılarda bir yandan arama kurtarma çalışmaları sürerken, yarın sabah itibariyle de hasar tespit çalışmalarına başlanacak. 
    
Depremin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Van'a giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çalışmalar için bakanlığın tüm birimlerini seferber etti. 
    
Bu kapsamda Ankara ve Van'a yakın illerden oluşturulan 200 kişilik ekip, hasar tespit çalışmaları için yarın deprem bölgesinde olacak. İhtiyaç olması halinde bu sayı artırılacak.

Genelkurmay'dan 6 tabur daha

     
Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamada, şöyle denildi: 
    
"Deprem bölgesine yardım kapsamındaki TSK faaliyetleri, 22 numaralı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulmuştur. Bahse konu yardım faaliyetlerine ilave olarak 2 tabur ile Van'da arama, kurtarma ve çadır kurma faaliyetleri, 4 Doğal Afet Yardım Taburu ile Erciş bölgesinde arama ve kurtarma faaliyetleri başlatılmıştır. Van ve Erciş bölgesine 24 Ekim 2011 günü ilave 5 tabur sevk edilecektir. İlave görevlendirmelerle birlikte, arama ve kurtarma çalışmalarına destek sağlamak üzere toplam 8 uçak, 7 helikopter bölgede görev yapmaktadır."