Gezi eylemcileri şehit komiseri unutmadı

Antalya’da çevreciler, Taksim Gezi Parkı direnişinde hayatını kaybedenler ve 6 Mayıs 1972’de idam edilen 'Üç Fidan' anısına birer sedir fidanı dikti.

Gezi eylemcileri şehit komiseri unutmadı
26 Haziran 2013 Çarşamba 22:16 tarihinde eklendi, 2.673 kez okundu.
Çevreciler, Adana'da, Taksim Gezi Parkı protestolarına müdahale ederken alt geçit inşaatından düşerek şehit olan komiser 27 yaşındaki Mustafa Sarı’yı da unutmadı, bir sedir fidanına da onun adını verdi. 
 
'A Platformu’ ve ‘Antalya Dayanışması’ adı altında biraraya gelen çevreciler, ilk gününden itibaren Antalya’da Taksim Gezi Parkı protestolarına destek eylemlerinin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda Gezi Parkı direnişinde hayatını kaybeden 5 kişi ve 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan anısına birer sedir fidanı dikti.

Hediye Gündüz öncülüğünde gerçekleşen eylemde Taksim Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve Zeynep Eryaşar’la birlikte Adana'da, Ak Parti il binasın önünde yoğunlaşan Taksim Gezi Parkı protestolarına müdahale ederken alt geçit inşaatından düşerek hayatını kaybeden komiser Mustafa Sarı da unutulmadı.

Eylemciler, bir sedir fidanına şehit komiserin adı verdi. Her biri üçer yaşında olan ve Antalya’nın Elmalı ilçesinde taş ocaklarının tehdidi altında bulunan Çığlıkara ormanından getirilen sedir fidanları Cumhuriyet Meydanı’nda büyük saksılar içine dikildi. Hediye Gündüz, bu fidanlar kök saldıktan sonra Antalya’nın kent merkezindeki en büyük parkı Atatürk Kültür Parkı’na alınacağını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki eylem çevrecilerin Çığlıkara Ormanı adına 15 dakikalık 'duran adam' eylemiyle sona erdi.

DHA