GLOBALLEŞEN DÜNYAYA BİR ADIM İÇİN ÇEVİRİMVAR

Globalleşmenin de etkisiyle bir bütün haline gelen günümüz dünyasında gündemi takip etmek hayatımızda git gide önemli bir yer kazanmaktadır. İnternet kullanımının da sıklaşmasıyla artık gündemi takip etmek çok daha kolay hale gelmiştir

GLOBALLEŞEN DÜNYAYA BİR ADIM İÇİN ÇEVİRİMVAR
24 Haziran 2022 Cuma 12:12 tarihinde eklendi.

HABER ÇEVİRİSİ
 

Globalleşmenin de etkisiyle bir bütün haline gelen günümüz dünyasında gündemi takip etmek hayatımızda git gide önemli bir yer kazanmaktadır. İnternet kullanımının da sıklaşmasıyla artık gündemi takip etmek çok daha kolay hale gelmiştir. Böylelikle insanların ufukları açılıyor, kültürel etkileşim sağlanıyor ve olaylara daha farklı şekilde yaklaşabilmeye başlıyorlar.

 


 

DÜNYA GÜNDEMİ
 

Ülke içi haberleri takip etmenin yanında dünya haberlerini takip etmenin de çok büyük önemi vardır. Günümüz dünyasında neler olup bittiğini artık sürekli olarak takip etmek zorunda kalıyor, gerekirse önlemler alıyoruz. Ekonomik olaylar, siyasi ve politik olaylar, bilimsel ve teknolojik gelişmeler, uluslararası ilişkiler, savaşlar, özellikle son dönemlerde korona virüs sebebiyle sağlık gündemi, doğa olayları gibi bir sürü alanda haberler ve hatta magazin haberleri ile insanların hayatlarında önemli bir yer kaplıyor.
 

EN DOĞRU HABER ÇEVİRİSİ
 

Haberlerin tüm dünyaya duyurulabilmesi için haber çevirisi yapmak gerekmektedir. Uluslararası haber yapan ajanslar sürekli haber çevirisine ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden de kadrosunda her biri alanında profesyonel tercümanlar bulunduran tercüme bürolarına başvurmaları gerekmektedir.
 

Haber çevirisi yapacak olan kişinin kaynak dilin de hedef dilin de gündelik dilini çok iyi kullanabiliyor olması şarttır. Çeviri yaparken deyimlere ve kültürel faktörlere dikkat edilerek çeviri yapılmalıdır. Haber iyice araştırılmalı, her türlü kültürden, eğitim seviyesinden insanın okuyacağı düşünülerek çeviri eksiksiz, net, olabildiğince sade ve kısa yapılmalıdır. Orijinal metin asla değiştirilmemelidir. Yorum, duygu ve düşünce eklemeyip objektif bir şekilde çeviri sunulmalıdır. Yanlış anlaşılmalara asla sebep olunmamalıdır. Çeviriyi yapan kişi aynı zamanda haberin yayınlanacağı yeri de temsil etmektedir. Bu yüzden haberin konusunun ne hakkında olduğu, hedef kitlesinin kimler olduğu, gazetede mi dergide mi yoksa başka bir internet platformunda mı yayınlanacağı belirlenmeli ve bunlara göre çevirirken dilin resmi olarak mı gündelik olarak mı kullanılması gerektiğine karar verilmelidir. Haber başlığı insanların dikkatini çekecek ilk nokta olduğu için özellikle dikkat edilmeli, içerik ilgi çekici kılınmalıdır. Bu sayede insanların ilgisi çekilmelidir. Çevirimvar Online Tercüme Bürosu haber çevirisi alanı da dahil olmak üzere birçok çeviri alanında her türlü gereken özeni göstererek ve sonrasında uzman tercümanlar tarafından kontrolleri de defalarca sağlanarak en avantajlı seçim olduğunu göstermiştir.

 


 

EN YÜKSEK KALİTE VE HIZ
 

Çevirimvar Online Tercüme Bürosu objektif ve en yüksek kalite haber çevirilerini ayağınıza getirebilecek en doğru adrestir. Uzman tercüman kadrosu ile çeviriler en yüksek kalitede ve hızda yapılarak %100 müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Türkiye’nin ilk ve tek ISO Kalite Sertifikası’na sahip online tercüme bürosu olarak Çevirimvar kalite konusunda kendisini kanıtlamıştır ve müşterilerine bir tık uzaktadır. Gizlilik ve müşteri şeffaflığı prensiplerine uygun olarak çeviri hizmetini sizlere 7/24 fiyat teklifi ve çeviri takibi sunmaya her zaman hazırdır.