Göçle gelen aileler Halam Geldi' filmini izledi

Adana’da toplum destekli polisler, önemli bir toplumsal sorunu konu eden 'Halam Geldi' filmini kente göçle gelen aileler ve çocuklarıyla izlediler.

Göçle gelen aileler Halam Geldi filmini izledi
31 Ocak 2014 Cuma 15:07 tarihinde eklendi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde hizmet veren Avşar Sinemaları’nda lise ve orta öğretim öğrencilerine, Türkiye'deki ‘çocuk gelin’ sorununa dikkat çekilen ‘Halam Geldi’ sinema filmini izletti.

Toplum Destekli Polislik çalışmalarına destek veren Avşar Sinemaları'nda, küçük yaşta evlilik konusunda vatandaşlarda duyarlılık oluşturulmasına yardımcı olmak amacıyla özellikle Adana'ya göçle gelen mahallelerde ikamet eden gençler ve ailelerinden oluşan 100 kişiye “Halam Geldi” filminin gösterimi ücretsiz olarak yapıldı.
Özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde görülen çocuk gelin ve akraba evliliği sorunlarına dikkat çekilen filmde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Akıncılar köyünde yaşanan bir çocuk gelin hikayesi ve akraba evliliğinden doğan engelli çocukların yaşamları, çocukların penceresinden anlatılıyor.

Filmi izleyen orta öğretim öğrencileri ve aileleri, çocuk gelinlerin dramını ve akraba evliliğinden doğan engelli çocukların sıkıntılarının gerçekten hayatta da tam bir dram olduğunu belirterek, toplum destekli polis ekiplerine teşekkür ettiler.
 


CİHAN