Gökçek'ten bomba iddia!

Gökçek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye katılması halinde aday yapılmasa bile Mahalli İdareler Seçimi'nden sonra genel başkan olacağını iddia etti.

Gökçekten bomba iddia!
02 Mart 2013 Cumartesi 19:48 tarihinde eklendi, 1.613 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye katılması halinde aday yapılmasa bile Mahalli İdareler Seçimi'nden sonra genel başkan olacağını iddia etti. 

 
Ak Parti Aydın İl Teşkilatı'nın başlattığı Siyaset Akademisi'nin ilk dersini vermek üzere Aydın'a giden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, basın mensuplarının soruları yanıtladı.

Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere karşı en çok dava açan başkan olarak tanınan Gökçek, en son CHP Beylikdüzü Lise Komisyonu Başkanı İ.A.'nın attığı 'Atamın kemiklerini sızlatıyorsun 'EdepsizsinMelihGokcek' ve 'Müslüman geçinerek kul hakkı yediğin için EdepsizsinMelihGokcek' twetleri nedeniyle genç kız hakkında avukatı aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulunduğu hatırlattı.

Gökçek, İ.A.'nın komplike etmeye çalıştığını ve cahilce konuştuğunu öne sürüp, "Bu sanal dünyadaki özgürlüğü bazıları insanlara küfretmek, hakaret etmek iftira etmek olarak algılıyor. Böyle bir hakları yok. Kimse kimseye ne iftira atabilir ne de küfredebilir. Böyle bir hakları yok. Böyle olanları tabiri caizse terbiye etmek lazım. Bu terbiyede adaletten geçiyor. Sanal alemde karşılıklı kavga edeceğiz, karşılıklı münakaşa edeceğiz, ama bir birimize hakaret etmeyeceğiz. Medeni olacağız. Gayri medeni olanlara da adalet ile medeni hale getireceğiz" dedi. 
 
KILIÇDAROĞLU, SARIGÜL'Ü CHP'YE ALMAZ 
 
Gökçek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili bir soru üzerine ise "Benim bildiğim Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül'ü CHP'ye almaz. Niye almaz? diye sorulacak olursa, Sarıgül CHP'ye girerse ister aday yapsınlar ister yapmasınlar, diyelim ki yaptılar, ister seçilsin ister seçilmesin yerel seçimlerden sonra CHP'ye genel başkan olur. Kılıçdaroğlu'da bunu biliyor. Hadi buyursun alsın. Aldığında da neticesine katlanır. Bu bir Melih Gökçek sözü. CHP'ye girse de aday yapılmasa bile her halikarda mahalli idareler seçimlerinden sonra CHP genel başkanı Sarıgül'dür. Bu konuda Kılıçdaroğlu'na açık çek vereyim, iddialaşalım. Bu bir öngörü değil, siyasi tecrübenin neticesidir" diye konuştu. 
 
Deniz Baykal'ın son günlerde siyasette sahne almaya başlamasını da değerlendiren Gökçek, "Seversiniz sevmezsiniz, ama Deniz Baykal'ı kast ediyorum. Birisi gerçekten politikacı, diğeri ise kasaba politikacısıdır. Muharrem İnce'yi ise ciddiye almayın samimi söylüyorum onun ciddiye alınacak bir tarafı yok. Ne zaman ne söyleyeceği belli değil, geçenlerde 5 bin lira tazminat kazandım ondan" dedi. 

DHA