G.Saray'da iki bomba birden

Cimbom, Fildişi Milli Takımı’nda forma giyen Eboue için Arsenal’le el sıkışmasının ardından eski yıldızı Keita için de Al Saad kulübü ile anlaşmaya vardı.

G.Sarayda iki bomba birden
15 Ağustos 2011 Pazartesi 09:38 tarihinde eklendi, 1.086 kez okundu.

 

Eboue ve Keita’nın transferlerinin bugün-yarın resmi siteden açıklanması bekleniyor
 
Arda Turan’ın Atletico Madrid’e satılmasının ardından transferde gaza basan Galatasaray bombaları peş peşe patlatıyor.
 
Ünal Aysal yönetimi, Arda’nın satışını istemeyen Fatih Terim’in gönlünü almak için Eboue’de sonra Keita’nın da transferini bitirdi. Arsenal’da forma giyen Emmanuel Eboue ile her konuda anlaşmaya varılmış, sağ bek ve sağ açık dışında diğer pozisyonlarda da oynayabilen çok yönlü futbolcuyla iş imzaya kalmıştı.
 
4.5 MİLYON EURO BONSERVİS
 
Galatasaray’ın, Eboue’nin transferini bugün-yarın resmen duyurması bekleniyor. Fildişi Sahilli yıldız için kulübü Arsenal’e 4.5 milyon Euro ödeneceği, kendisine de yıllık 2.2 milyon Euro verileceği öğrenildi. Daha önce Eboue’ye sıcak bakmayan Başkan Ünal Aysal, Terim’in bu oyuncuyu ısrarla istemesi üzerine transferi bitirdi.
 
KEİTA KİRALIK GELİYOR
 
Sarı-Kırmızılı yönetim, Eboue’nin yanı sıra Galatasaray taraftarının sevgilisi olan Abdul Kader Keita’nın transferinde anlaşma sağladı. Katar kulübü Al Sadd ile yapılan görüşmelerde taraflar el sıkıştı. Kiralık olarak renklere bağlanacak Fildişili yıldızın transferi de en geç perşembeye kadar açıklanacak. Keita’nın, G.Saray’ın teklifini duyar duymaz kabul ettiği, ücretinde de fedakarlık yaptığı bildirildi.
 
BİR TAŞLA İKİ KUŞ!
 
G.Saray yönetimi, taraftarların adına besteler yaptığı Abdul Kader Keita’nın transferiyle, Arda Turan’ın İspanya’ya satışı yüzünden tribünlerde yaşanan düş kırıklığını bir nebze olsun giderecek. Arda’nın gidişine izin verilmesine içerleyen Fatih Terim’le de arada oluşan buzlar eritilmiş olacak.
 
8 milyon Euro’ya gitti, 800 bine kiralanıyor
 
Adnan Polat yönetimi, Lyon’dan 8 milyon Euro karşılığında transfer edilen Abdul Kader Keita’yı disiplinsiz davranışları gerekçesiyle bir sezon sonra 8 milyon 150 bin Euro karşılığında Katar’ın Al Sadd kulübüne satmıştı. Fildişili futbolcu ayrıca 200 bin Euro tutarındaki alacağından fedakarlık yapmıştı. Cimbom yüksek maliyeti nedeniyle Keita’yı kiralık olarak renklerine bağlayacak. Katar kulübüne kiralama bedeli olarak 800 bin Euro verilecek. Keita’ya ise aylık olarak 150 bin Euro ödenecek.
 
36 maçta oynadı 7 kez ağları sarstı
 
Hücuma katkısı kadar agresifliğiyle de dikkati çeken Keita, G.Saray formasıyla 27’si ligde, 8’i Avrupa Ligi’nde, 1’i de Türkiye Kupası’nda olmak üzere toplam 36 maça çıktı. Bunların 31’inde 11’de başlayan Fildişili futbolcu, 5’i ligde, 2’si Avrupa Ligi’nde toplam 7 gol attı. 6 kez sarı kart gören Keita, F.Bahçe derbisinde Kadıköy’de Roberto Carlos’a yumruk atıp kızarmıştı. Dünya Kupası’nda Brezilya maçında Keita’nın kendini yere atması sonrası Kaka haksız bir kırmızı kart görmüş, çok tartışılan bu hareket sonrası Adnan Polat bu futbolcunun satışına onay vermişti. (HTSPOR / Erhan TELLİ)