Günde 75 dolara filmde oynadı, hayatı karardı

Dünyayı ayağa kaldıran “Müslümanların Masumiyeti” (Innocence of Muslims) filminin oyuncularından Anna Gurji, günde 75 dolar karşılığında bu filmde oynadığını açıkladı

Günde 75 dolara filmde oynadı, hayatı karardı
17 Eylül 2012 Pazartesi 19:44 tarihinde eklendi.

Son derece amatör bir yapım olmasına karşın görece büyük bir bütçeyle çekildiği iddia edilen olay film hakkında ortaya çıkan yeni bulgular, bunun doğru olmadığını gösteriyor.

 
Filmde “Hilary” karakterini canlandırdığını sanıp bilmeden Hazreti Muhammed’in karısını oynadığını söyleyen Gürcistan asıllı aktris Gurji, bu rol için kendisine çok az para verildiğini ifade etti.
 
Daily Mail gazetesine konuşan 21 yaşındaki oyuncu, “Bana günde 75 dolar veriyorlardı. ‘George’ karakteriyle çekilen tüm sahnelerim yeşil ekran önündeydi. Sonradan değiştirileceğini bilemezdim” dedi.
 
Yaşananlar nedeniyle zor günler geçirdiğini belirten Gurji, “Katolik olduğum için insanlar Müslümanlara karşı olduğumu sanabilir. Geceleri uyuyabilmek için hap kullanıyorum. İhanete uğramış gibi hissediyorum. İnsanlar bu iğrenç filmi ve filmde beni görüyorlar” diye konuştu.
 
Oynadığı rol nedeniyle sayısız tehdit mesajları aldığını söyleyen Gurji, "Yıkılmış durumdayım. İntikam için saldırıya uğramaktan korkuyorum ama yine de saklanmayacağım. Çünkü saklayacak bir şeyim yok" dedi.
 
Filmin yapımcısı Nakoula Basseley Nakoula, daha önce Sam Bacile adıyla yaptığı açıklamalarda kendisini bir “İsrailli Yahudi” olarak tanıtarak, filme harcadığı 5 milyon doların varlıklı Yahudi arkadaşlarından geldiğini iddia etmişti.
 
Daha sonra ise filmin 50-60 bin dolar gibi bir bütçeyle 12 günde çekildiği öne sürülmüştü.