Güneş Ürünleri Ne İşe Yarar?

Güneş ışınlarında UV-A ve UV-B diye adlandırılan radyasyonlar bulunur. Bu nedenle güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, ciltte lekelenmelere ve karışıklıklara sebep olur. Cildi bu ışınlara karşı koruyan birçok çeşitli güneş ürünleri bulunur.

Güneş Ürünleri Ne İşe Yarar?
25 Haziran 2021 Cuma 17:12 tarihinde eklendi.

Güneş ışınlarında UV-A ve UV-B diye adlandırılan radyasyonlar bulunur. Bu nedenle güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, ciltte lekelenmelere ve karışıklıklara sebep olur. Cildi bu ışınlara karşı koruyan birçok çeşitli güneş ürünleri bulunur.  Güneş ürünleri içerisinde güneş kremi, güneş sonrası serinletici ve rahatlatıcı ürünler, yüksek koruyuculu spreyler, güneş yağı, güneş losyonu, bronzlaştırıcı güneş ürünleri gibi adlandırdığımız çeşitler vardır.
 

Özellikle hassas cilde sahip olanlar için yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılır. Her mevsim kullanılabilecek farklı krem çeşitleri mevcuttur. Bronzlaştırıcı jel kremler, leke karşıtı güneş kremleri, yağsız bitkisel güneş kremleri cilt sağlığımız için başvurduğumuz ürünler arasındadır.
 

Güneş Kremleri Kullanmanın Faydaları Nelerdir?
 

Özellikle yaz mevsiminde öğle saatlerinde güneş ışınlarının dünyaya dik bir açıyla gelmesine paralel olarak bu ışınlara karşı sürülen güneş kremleri ciltte koruyucu bir tabaka sağlar. Bu da ışınlarının cilde karşı zararlarını en az da indirir. Güneş ışınlarının ciltte geçici ya da kalıcı olarak verebileceği hasarlara foto yaşlanma denir.
 

Belirli aralıklarda kullanılan güneş kremleri bu yaşlanmanın da önüne geçer. Ayrıca güneş kremleri ciltte oluşabilecek yanıkları önler. Genel olarak güneş ürünleri içerisindeki tüm materyaller cildin korunmasına olanak sağlar. https://www.dermokilshop.com/gunes-serisisitesini ziyaret ederek ihtiyacınız olan ürünleri inceleyebilirsiniz.