AÜ'nün 2. üniversite fırsatında 25 Kasım son gün

Anadolu Üniversitesinin, bütün üniversite öğrencilerine ve mezunlara sunduğu şartsız ve sınavsız 2. üniversite fırsatından yararlanmak için son günün 25 Kasım olduğu bildirildi.

 

AÜ, kariyerinde yükselmek, merak ettiği bölümde okumak ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen üniversite öğrencisi ya da mezunlara ikinci üniversite imkanı sunuyor. 
     
Herhangi bir yüksek öğretim programından mezun olanlar ile 2 veya 4 yıllık örgün yüksek öğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, uzaktan öğretim sistemi ile yürütülen, kontenjan sınırlaması bulunmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla Açıköğretim lisans veya önlisans programlarına kayıt yaptırabilecekler. 
     
Kayıt yaptırılabilecek lisans ve ön lisans programları şunlar: 
     
"Açıköğretim Fakültesi (önlisans); Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Dış Ticaret, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Emlak ve Emlak Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Bilimler, Spor Yönetimi, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Yerel Yönetimler. İşletme Fakültesi (lisans); İşletme, Konaklama İşletmeciliği. İktisat Fakültesi (lisans); Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler." 
     
Adaylar ikinci üniversiteyle ilgili ayrıntılı bilgiye http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr adresinden ulaşabilecekler.
Haber Tarihi: 22 Kasım 2011 Salı 16:29Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/aunun-2-universite-firsatinda-25-kasim-son-gun-100245-haber/