Başbakanlık'tan Rojin'e 'aşufte' telefonu

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in hakkında “aşüfte” dediği öne sürülen Rojin’in, Başbakanlık’tan arandığı ve “Şahin’in sözleri çirkin. Tasvip etmiyoruz” mesajı verildiği öğrenildi

 

Taraf’ın haberine göre, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından periyodik olarak düzenlenen Başkent Toplantıları’nın Ankara Swiss Hotel’deki son toplantısının konuğu TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin oldu. 
 
Basına kapalı toplantıya aralarında Taraf Yazarı Orhan Miroğlu, akademisyen Yasin Aktay, Erol Göka ’nın da olduğu gazeteciler, akademisyenler ve sanatçılar katıldı. Toplantının soru cevap kısmında söz alan Miroğlu, Şahin’e TRT Şeş ile ilgili bir soru sordu. Şahin bu soruya cevap verirken, “Burada kadın yok değil mi?” diyerek sözü 2 yıl önce TRT Şeş’te program yapan Kürt sanatçı Rojin’e getirdi. 
 
Şahin’in Rojin için kullandığı “Aşüfte kadın” sözleri salonun buz kesmesine neden oldu. “Benim üslubum böyle” diyerek kendini savunan Şahin’in geri adım atmaması üzerine Miroğlu toplantıyı terk etti. Buna karşın Rojin’in Şahin’i mahkemeye vermeye kararlı olduğu öğrenildi.
 
Milliyet Gazetesi'nin haberine göre ise Rojin’i arayan bazı Başbakanlık kaynakları “Şahin’in sözleri çirkin. Tasvip etmiyoruz” mesajı verdi.
Haber Tarihi: 24 Aralık 2011 Cumartesi 10:56Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/basbakanliktan-rojine-asufte-telefonu-104379-haber/