İsmet Yılmaz'dan taziye ziyareti

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Esenyurt'ta bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki çadırlarda çıkan yangında yaşamını yitiren işçiler Çetin Coşkun ve Bayram Egepehlivan'ın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Sivas'taki programı kapsamında tarihi Subaşı Hanı'ndaki esnafı ziyaret eden bakan Yılmaz, esnafın sorunlarını dinledi. Yılmaz, handaki Hac ve Umre organizasyonu yapan bir firma tarafından ikram edilen zemzemden içip, hurmanın tadına baktı. 
    
Bakan Yılmaz, daha sonra, dün çöp kamyonunun çarpması sonucu yaşamını yitiren İl Özel İdaresi personeli Cemal Çubuk'un cemevindeki cenaze törenine katıldı. Yılmaz, kılınan namazın ardından Çubuk'un cenazesini bir süre omzunda taşıdı. Bakan Yılmaz, Cem Vakfı Sivas Şubesi'ni de ziyaret ederek, vakıf başkanı Ali Akyıldız'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. 
    
İstanbul Esenyurt'ta bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki çadırlarda geçen hafta sonu çıkan yangında yaşamını yitiren Çetin Coşkun ve Bayram Egepehlivan'ın ailelerine de taziye ziyaretinde bulunan Bakan Yılmaz, ailelere başsağlığı diledi. 
    

Yılmaz, Çetin Coşkun'un Fatih Mahallesi'ndeki evinde, Coşkun'un çocukları Kadir Can ve Ahmet Coşkun ile yakından ilgilendi. Sivas Müftüsü Yusuf Şahin'in burada yaptığı duanın ardından konuşan Bakan Yılmaz, aileye bin liraya yakın maaş bağlandığını söyledi.
    
Coşkun'un eşine 490, çocuklarına ise 250'şer liraya yakın maaş bağlandığını ifade eden Yılmaz, Sivas Valiliği'nin de çocukların sorunlarıyla yakından ilgileneceğini kaydetti. Yılmaz, buradan Bayram Egepehlivan'ın Mevlana Mahallesi'ndeki evine gitti. 
    
Egepehlivan'ın eşi Fatma Egepehlivan ve çocuklarına başsağlığı dileğinde bulunan Yılmaz, Egepehlivan'ın eşine 655, 18 yaşından küçük olan oğlu Halil Taha Egepehlivan'a ise 330 lira maaş bağlandığını kaydetti. 
    
Fatma Egepehlivan ise eşinin son 2 aydır sürekli şehit olup cennete gideceğini söylediğini anlatarak, eşinin şehit olduğuna inandığını kaydetti. 
    
Bakan Yılmaz, taziye ziyaretlerinin ardından AK Parti İl Başkanlığı binasına geçti. AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nın toplantısına katılmak üzere parti binasına gelen Bakan İsmet Yılmaz ve AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin'e, Sivas Kafkas Çeçen Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Ayhan Ergüven, ''Çeçen Kaması'' hediye etti.

Haber Tarihi: 16 Mart 2012 Cuma 18:59Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/ismet-yilmazdan-taziye-ziyareti-116859-haber/