Askerlik şubeleri okul oluyor

Milli Savunma Bakakanlığı 112 askerlik şubesini okul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na devrediyor.

 

Milli Savunma Bakanlığı, 112 askerlik şubesini Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) devrediyor.
 
Devir işlemine ilişkin protokol, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer arasında, Esenler Askerlik Şubesi'nin açılışının ardından imzalandı.
 
Törende konuşan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, nüfusu azalmış ilçelerdeki askerlik şubelerini kapattıklarını ve bunları eğitimde kullanılması için MEB'e devredeceklerini belirtti.
 
Nüfusu artan yerlerde ise yeni askerlik şubeleri açacaklarını ifade eden Yılmaz, ''Bugün burada açtığımız da onlardan biri. Yine Sultanbeyli, Arnavutköy ve Bahçeşehir'de yeni askerlik şubeleri açacağız'' dedi.
 
YEDEKLİK YOKLAMASI KALDIYOR
Yedeklik yoklamasının kaldırılmasını öngören yasa teklifinin de önümüzdeki hafta Meclis'e sunulacağını ileten Yılmaz, "Askerlik yoklamaları vardır. Biz ilk yoklamayı, yedeklik yoklamasını kaldırıyoruz, bir tek yoklama kalıyor. Dolayısıyla bu yasa inşallah bu hafta Meclis'e sunuluyor. Yasa çıktıktan sonra, temmuz sonunda Milli Eğitim Bakanlığımıza devrederiz, Milli Eğitim Bakanlığımız da bunları gelecek eğitim yılına hazırlar diye düşünüyoruz'' dedi.
Haber Tarihi: 28 Nisan 2012 Cumartesi 20:01Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/askerlik-subeleri-okul-oluyor-122254-haber/