Galaxy S3 için kaçınılmaz son

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S3, henüz piyasaya bile sürülmeden kaderinden kaçamadı!

 

Mayıs sonunda piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy S III, şimdiden root'landı. Hacker ve geliştirici Chainfire, kendisinin ve arkadaşlarının Galaxy S III'ü nasıl root'ladıkları hakkında bilgileri internette yayınladı.
 
Galaxy S III'ü root'lamada Chainfire'a yardımcı olan, "içeriden" bir kişinin sızdırdığı güvensiz kernel kodu. Bu kişinin isminin açıklanmayacağı söylenirken, kodda geliştiricilerin ve kullanıcıların dikkatini çekecek bazı noktalar da bulunuyor. Chainfire'a göre Galaxy S III, Galaxy S ve Galaxy Note'a kıyasyla standart boot.img biçimini kullanıyor. Diğer cihazlar, çalışılması çok daha güç olan zImage biimini kullanıyorlar. Faydalı olabilecek diğer bir farklılık ise, Galaxy S III'ün kurtarma bölümünü kullanma şekli. Bu sayede geliştiriciler, kurtarmayı kernel'den tamamen farklı olarak flash'layabiliyorlar.
 
Chainfire'ın bildirdiği en önemli bilgi ise Galaxy S III'ün kilidini açmanın daha kolay olması. Chainfire'a göre bu konuda "herkes, Samsung'a teşekkür etmeli".
 
Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2012 Salı 10:52Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/galaxy-s3-icin-kacinilmaz-son-124812-haber/