Türkiye güzelinin utandıran lakabı!

Miss Turkey birincisi Açalya Samyeli Danoğlu düzenlenen basın toplantısında basın mensupları ile en büyük sıkıntısını paylaştı

 

Miss Turkey organizasyonu başkanı Can Sandıkçıoğlu eşliğinde birinci Açalya Samyeli Danoğlu, ikinci Çağıl Özge Özkul,üçüncü İlknur Melis Durası ve dördüncü olan Meltem Tüzüner basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
 
Söze başlayan Sandıkçıoğlu, “Kusura bakmayın. Biraz perişan durumdayız. Böyle güzellik olur mu demeyin.? İnanın çok yorulduk. Kızlar bir saat uyuyabildiler. Dört kızımız, çok önemli yarışmalarda ülkemizi temsil edecekler.Açalya Samyeli Danoğlu Miss World’a gidecek. Miss World bu sene Moğolistan'da yapılacak. Önce bir Hong Kong gezecekler. Temmuz ayında kampa girecek. Çağıl Özge Özkul, Miss Universel’a katılacak. Yeri ve tarihi belli değil ama büyükihtimalle Porto Riko’da olacak. İlknur Melis Durası, Miss Earth da gidecek. Vietnamda yarışacak. Meltem Tüzüner de Miss İnternational’a gidecek. Yarışma Japonyada yapılacak. Biz organizasyondan ve jürimizin verdiği karardan çok memnunuz. İzlenme oranları çok iyi... Twitter'da dünyada ikinci sırada olmuşuz” dedi. Daha sonra ilk iki güzel soru cevap şeklinde soruları yanıtladı. 
 
Açalya Samyeli Danoğlu:
 
İlk isminizi duyduğunuz da neler hissetiniz?
 
İlk önce anlayamadım. Çok heyecanlıydım. Hem bekliyordum hem de beklemiyordum. Keşke okunsa diye duygu vardır. Halen şokta gibiyim. Halentam olarak anlayamadım.
 
Boynunuz uzun diye eleştirirler aldınız?
 
Lise yıllarımda boyum uzun diye moralimi bozmaya çalışanlar oluyordu.  İnsan irisi diyorlardı. Benboyumun uzun olmasını dezavantaj olarak görmediğim için moralimi bozmuyordum.
 
Kamp sürecinde birinci olmayı bekliyor muydunuz?
 
Can bey sürekli özgüvenimin eksikliğini söylüyordu. Biraz onun üstüne gitmem gerekiyordu. 40 günlük sürecinde özgüven ve disiplin kazandım. Son haftalarda birinci olabilirim diye düşünüyordum.
 
Kamp sürecinde kaçkilo verdiniz? Hiç kilonu olduğunuz dönem oldu mu?
 
Kampta 70 kiloydum. Ayça Kaya’nın önderliğinde az yiyerek 5kilo verdim.  Yaz başında 80 kiloydum.Diyetlerle birkaç ayda 15 kilo verdim. Yarışmaya katılmaya planladığımda 75kiloydum. O süreçte de kilo vermeyi başardım. 
 
Miss Turkey’e katılma hayaliniz var mıydı?
 
Açıkçası haylimde yoktu. Babam ve annem çok istiyordu. Hatta annem katılmazsan gözüm açık gider diyordu. Babam çok istiyordu. Yarışma süresince çok desteklediler. Buraya gelip, atmosferi görünce katılmak istedim. Dilim de var. Eğitimim de var. İstanbul Üniversitesi'nde çeviri bilimi okuyorum. Bu misyonu taşımak istedim. 
 
Kaç yaşında Türkiye’ye geldiniz?
 
Almanya’da doğup büyüdüm. 6 sene önce Türkiye’ye geldim. 8. Sınıfı Almanya’da bitirdim. Liseye Tekirdağ Anadolu Lisesinde başladım. Ailem Tekirdağ'da yaşıyor. Üniversiteye başlayınca İstanbul’a geldim. Bir ev arkadaşımla İstanbulda kalıyorum. 
 
Sevgiliniz var mı?
 
Özel hayatımla ilgili konuşmak istemiyorum. Ailem de konuşmamı istemiyor. 
 
Daha önce bir defileye çıktınız mı?
 
Daha önce defileye çıkmadım. Bir ajansa kayıtlı değilim. Bu işler için güzel teklif gelirse benimde içime sinerse değerlendirebilirim. Hiç aklımda yoktu oyunculuk ve modellik. Ama olabilir. Teklif gelirse çeviri bilim okuyorum. Kolay bir bölüm değil. Yoksa oyunculuk tercih edemem. Kesinlikle önceliğim eğitim...
 
Twitter’a üyemisiniz? Buse Terim ve Ekin Türkmen gibi ünlüler sizin birinci olacağını söylemişti neler diyeceksiniz?
 
Twitter’a üye değilim. Güzel yorumlar geliyormuş. Onların favorisiolmakta çok mutlu etti. Yarışma sırasında duyuyordum, bunlarda beni mutlu ediyordu. 
 
Birinci olmasaydınız üzülürmüydünüz?
 
Başarı beni için sonuç değil süreç... Kilo vermeliyim veözgüvenim kazanmalıyım diyordum. Bunları kamp sürecinde kazandım. Dereceye giren ve girmeyen bir çok arkadaş elde ettim. Birinci olamasaydım kaybetmiş hissetmeyecektim. 
 
Sizin favoriniz kimdi?
 
Benim favorim Çağıl Özge Özkul... Çok zarif ve sempatik.Dolunum ve sempatikti. Kendisiyle konuşuyorduk. Birinci sen olacaksın diye... 
 
Azra Akın’dan sonraDünya Güzellik yarışmasında Türkiye birinci olamadı. Nasıl bir hazırlık süreci geçireceksiniz?
 
İnşallah Azra Akın gibi bende birinci olabilirim. Donanım ve yabancı dilim var. Almancam ve İngilizcem çok iyi... Zaten Almancam ana dilim gibi konuşuyorum. İnsan ilişkilerimin iyi olduğunu düşünüyorum. Her ortama uyum sağlıyorum. Bunlar yurtdışında ki yarışmalarda çok önemli... Disiplin vesağlıklı beslenme konusunda iyi bir kampta geçirdim. Açıkcası zorlanmayacağım.Daha önceki Miss World yarışmalarını izleyecem. Spor yapmayı düşünüyorum.Zayıflamaya devam. 3 kilo daha vermek istiyorum. İngilizcemi biraz dahageliştirirsem iyi olur. 
 
Dövme yaptırmayı düşünüyor musun?
 
Yok düşünmüyorum. Aslında daha önce istiyordum. Annem sırtına ve eline yaptırdığında çok istemiştim. Babam ise bir iki sene önce, “Hayatının ne yönde şekillendireceğin belli olmaz. Bence yaptırma” demişti. Çok haklıymış.İyi ki yaptırmamışım. 
 
Babanız daha öncesize yarışmaları izletmiş miydi?
 
Babam voleybol maçlarını izletirdi. Milli takımın basketbol maçlarına götürürdü. Sporcu olmamı çok istiyordu. Lisede voleybol oynadım.Fakata profesyonel anlamda geliştirmediğim için bir hayal kırıklığı vardı. Bu yarışmaya katılmamı çok istedi. Bir daha hayal kırıklığı olmasın diye yarışmaya katıldım. Hayatı dolu dolu yaşayım diye hayatı yönlendirdi. 
 
Kaç kardeşsiniz?
 
Dört kardeşiz.  En büyükleri beni. ..2 kız 2 erkek.  Sadece kız kardeşim yarışmaya gelebildi. Diğerleri küçükler. 
 
Kendinizi benzettiniz biri var mı?
 
Benzetilen ünlüler var. Kampta hal ve hareketlerimden dolayı hocalarım Arzum Onan ve Azra Akın’a benzetiyorlardı. 
 
Kariyer olarak kimleri beğeniyorsunuz?
 
Beyonce’yi çok beğeniyorum. Kişiliği ve dişiliği ayaklarınınyere sağlam basması çok iyi... Şuan ki noktası hayallerin peşinde giderek şuanki noktası... O kadar güçlü karakter olmak isterim. Onun başardıklarınınbaşarmasını isterim. 
 
Dereceye girenlerdeİzmirli kızlar yok. Sizin için tuhaf oldu mu?
 
İki Almanyalı kız var. Kaideyi de bozduk. 

Milliyet
Haber Tarihi: 02 Haziran 2012 Cumartesi 10:09Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/turkiye-guzelinin-utandiran-lakabi-126074-haber/