İzel deri nakli yaptıracak

Yıllardır cilt problemleriyle uğraşan İzel, kozmetiklerden fayda görmeyince yüzünü asitle kazıttı, ancak bu yöntem de işe yaramayınca sanatçı deri nakli yaptırmaya karar verdi

 

Şarkıcı İzel yıllardır cilt sorunlarıyla savaşıyor. Kremlerden, kozmetiklerden çare bulamayınca sanatçı, 2009 yılında Seda Sayan’ ın tavsiyesiyle yüzünü asitle kazıttı. Yüzünden iki kez ameliyat olan İzel’in bir süreliğine yaraları geçti. Ancak daha sonra cildindeki sorunlar tekrar ortaya çıktı. Son günlerde birbiri ardına yapılan yüz nakillerini takip eden ve umutlanan İzel’in bu kez yüzüne deri nakli yaptırmayı düşündüğü öğrenildi.
 
Ancak annesi Habibe Çeliköz kızının yeniden ameliyat olmasına karşı çıktı. Çeliköz şunları söyledi: “Doktorlar para kazanmak için yeni bir şey çıktığında hemen sanatçıların yakasına yapışıyorlar. Herkesin her dediğini yaptığı için yüzü bu halde. Bunun tedavisi yok.”
 
Kol veya bacaktan doku alıyorlar
 
Deri nakli özellikle 3’üncü derece yanık tedavilerinde kullanılıyor. Koldan ya da bacaktan doku alınarak yüzün problemli bölgelerine naklediliyor.
Haber Tarihi: 03 Haziran 2012 Pazar 16:25Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/izel-deri-nakli-yaptiracak-126196-haber/