Başbakan'dan Berat Kandili mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Berat Kandili'nin, dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliği pekiştirmek için önemli bir vesile olduğunu bildirdi.

 

Erdoğan, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu gecenin Müslümanlara vicdanını muhasebeye çekme, nefsini terbiye etme, kötülüklerden arınma ve hatalarını telafi için eşsiz bir fırsat sunduğunu belirtti. 
     
Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti: 
   
 ''Bu kutsal gece, dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de önemli bir vesile konumundadır. 
     
Mübarek üç aylar içinde yer alan bu gecenin, başta Türkiye olmak üzere tüm İslam dünyasının beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum. 
     
Aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandili'ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum.'' 
Haber Tarihi: 04 Temmuz 2012 Çarşamba 18:55Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/basbakandan-berat-kandili-mesaji-129653-haber/