Google, Yeni Chromebook'u Tanıttı

Google, Samsung işbirliği ile geliştirilen yeni Chromebook dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü.

 

Google, ARM tabanlı yeni Chromebook dizüstü bilgisayarını tanıttı. Samsung tarafından üretilen 249 dolar yurtdışı fiyatına sahip olan cihaz, fansız çalışma özelliğine sahip.
 
İşlemci olarak Exynos 5’i kullanan 11,6 inçlik Chromebook, 6,5 saat pil ömrü vaat ediyor. Açılış süresini 10 saniyeye kadar indiren bilgisayar sahipleri iki yıl boyunca Google Drive üzerinden 100 GB depolama alanını kullanabilecek.
 
Ürünün öne çıkan özellikleri arasında dahili Google uygulamaları, hafifliği ve hızlı açılışı bulunurken, Chromebook satın alanlar ayrıca GoGo Inflight için 12 ücretsiz şifreye sahip olacak. Bu sayede GoGo tarafından sağlanan internet hizmetini sunan uçaklarda, uçuş süresince Chromebook ile internete girmek mümkün olacak.
 
Herhangi bir antivirüs programı veya güvenlik yazılımına ihtiyaç duymadığı Google tarafından açıklanan Chromebook’un Türkiye’ye geliş tarihi ise henüz belli değil.

shiftdelete.net
Haber Tarihi: 19 Ekim 2012 Cuma 15:39Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/google-yeni-chromebooku-tanitti-141505-haber/