Evleri yıkıldı,ortada kaldılar

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde etkili olan yağışlar, Taşlıca köyünde bir evin yıkılmasına sebep oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde etkili olan yağışlar, Taşlıca köyünde bir evin yıkılmasına sebep oldu. 2 gözlü kerpiç evin yıkılması ile 13 nüfuslu aile ortada kaldı. Gece saatlerinde etkili olan yağışlar nedeniyle yıkılan evin altında kalmaktan ise aile son anda kurtuldu.

Ev sahibi Mehmet Korkut gece saat bir sıralarında köpeklerinin havlaması ile uyandıklarını belirtti. Bu sırada eve hırsız girdiğini zannettiklerini anlatan Korkut, kalktıklarında ise evin çökmeye başladığını fark ettiklerini kaydetti. Evi hızla boşalttıklarını söyleyen Korkut, ”13 nüfuslu aile ortada kaldık. Ev yapacak durumumuzda yok. Kolu komşu sayesinde eşyalarımızın çıkardık. Birçoğu zarar gördü. Oğlum evlenmeye hazırlanıyordu. Onun çeyizi de göçük altında kaldı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Akdoğan köyünde yine yağışlardan dolayı kerpiç evleri göçen Aslan ailesi köyde kurdukları çadırda yaşamaya başladı. İhsan Aslan, ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirterek yardım istedi.


CİHAN
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2013 Perşembe 11:58Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/evleri-yikildiortada-kaldilar-172369-haber/