Gökhan İnler için kiralama formülü

Önümüzdeki sezon için bol alternatifli bir kadro kurmanın hazırlıklarını yapan Galatasaray, kadrosunda bulunan yabancıların çokluğu nedeniyle anlaştığı isimlere imza attırmakta zorlanıyor.


Chedjou transferinden sonra kadrosundaki yabancı sayısı 10'a çıkan Galatasaray yönetimi, istese bile şu an için herhangi bir isme imza attıramıyor. Yayıncı kuruluş Ligtv'nin haberine göre, Carlinhos ile her konuda anlaşan, futbolcunun son istediği rakam olan 3 milyon euro'yu vermeyi kabul eden sarı-kırmızılı yönetim, Fluminense'den gelecek yanıtı beklemesine rağmen, kadrosundan herhangi bir yabancıyı gönderemediği için bu transferi resmiyete dökemeyecek.

Kadrosunda sözleşmesi devam eden Muslera, Eboue, Dany, Riera, Amrabat, Elmander, Sneijder, Drogba, Cluio ve yeni anlaşma yapılan Chedjou'yu bulunduran Galatasaray'da şimdi gitmesi muhtemel isimlerle görüşmeler yapılıyor.

En sorunsuz isim olarak gözüken Cluio'nun gelecek teklifleri beklediği ve ligin yeni ekipleriyle menajerinin masaya oturduğu belirtildi. Elmander'in ve Riera'nın kendilerine yapılan teklifleri yetersiz bularak Galatasaray'dan ayrılmak istemedikleri ve bu futbolcuların menajerlerinin sözleşme sonuna kadar alacaklarını tahsil etmek istedikleri öğrenildi.

Defansı Chedjou, sol bek açığını ise Carlinhos ile kapatan Galatasaray'da yönetimin en büyük Melo'nun bonservisini almak ya da bu bölgede oluşacak açığı bir yerli oyuncu ile kapamak.

Juventus kulübünün Melo konusundaki girişimleri yanıtsız bırakması ve 6.5 milyon euroluk bonservis bedelinde ısrar etmesi görüşmeleri tıkanma noktasına getirdi.

Galatasaray yönetiminin Napoli ile görüşmelerini koparmadığı ve 15 milyon euro bonservis bedeli istenen Gökhan İnler için kiralama formülünü gündeme getirdiği belirtiliyor.


CİHAN
Haber Tarihi: 15 Haziran 2013 Cumartesi 00:07Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/gokhan-inler-icin-kiralama-formulu-178418-haber/