Petrol cinayetinden PKK çıktı

Petrol istasyonu cinayeti arkasında terör örgütü PKK çıktı, olayla bağlantılı 4 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, 9 Ağustos 2011 tarihinde petrol istasyonunda kendilerinden PKK adına haraç isteyenlere olumsuz cevap verince çıkan silahlı çatışmada öldürülen Bilal ve Deyah Çelikten kardeşlerin cinayeti ile bağlantılı 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların, kendilerine PKK adına haraç isteyip vermeyen ve bu nedenle iki kardeşi benzin istasyonunda katleden teröristlere yardım ve yataklık edip lojistik destek sağlayan şahıslar olduğu ifade edildi.

Öte yandan gözaltına alınan şahısların aynı tarihlerde bir polis otosunu, emniyet lojmanını, E.Y. adlı şahsa ait bir evin uzun namlulu silahlarla taranmasını sağlayan teröristlere de ayrıca yardım ve yataklık ettikleri öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

BAŞBAKANLIK GÖREVLENDİRMİŞTİ

Bölgede PKK'ya haraç vermediği gerekçesi ile öldürülen iki kardeşin büyük infial yaratmasından sonra Başbakanlık bir dönem Türkiye gündemine oturan Kayseri ve Konya'daki çocuk cinayetlerini çözen Cinayet Büro Amirliği ekibini Şanlıurfa Suruç’a göndermişti. Başında emniyet amiri Ertuğrul Güler ve 4 arkadaşının bulunduğu özel ekibin yaklaşık 1,5 yıldan beri cinayeti çözmek için yoğun çaba harcadığı, yüzlerce kişiden DNA testi sorgulaması yaptıkları ve cinayetleri işleyen PKK’lı teröristlerin kimlik bilgilerine ulaştıkları öğrenildi.


CİHAN
Haber Tarihi: 24 Haziran 2013 Pazartesi 10:58Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/petrol-cinayetinden-pkk-cikti-180184-haber/