Zonguldak'ta patpat kazası: 1 ölü

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Kabalar köyü Dereler mevkiinde meydana gelen patpat kazasında 1 kişi öldü, biri ağır 3 kişi yaralandı.

Yaralılardan ikisi Ereğli Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Zonguldak Araştırma hastanesine sevk edildi. Ereğli ilçesinde önceki gün de bir minibüs, yolda hatalı dönüş yapan patpata çarpması sonucu 2 kişi ölmüş, 3 kişi de yaralanmıştı.

Kaza bugün saat 18.30 sularında Alaplı ilçesine bağlı Kabalar köyü Dereler mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre patpat olarak adlandırılan tarım aletiyle eşi Lütfiye (36) çocukları Kadir Umut (11) ve Enes (14) ile birlikte fındık tarlasından dönen sürücü İbrahim Yaman (39) direksiyon hakimiyetini kaybederek 50 metrelik yükseklikten uçuruma yuvarlandı.

Kaza sonrasında diğer araç sürücülerin haber verdiği sağlık ve Jandarma ekipleri patpatta bulunan Lütfiye Yaman, Kadir Umut Yaman ve Enes Yaman'ı uçurumdan çıkararak ambulansa taşıdı. Yaralılar yapılan ilk müdahalenin ardından Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Patpat sürücüsü İbrahim Yaman'ın ise olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kazayı haber alan Yaman ailesi ve yakınları hastaneye akın etti. İbrahim Yaman'ın ölüm haberi alan aile fertleri ve yakınları ise göz yaşlarına boğuldu. Hastane önünde toplanan kalabalık ağıtları ise yürekleri dağladı.

Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan Lütfiye Yaman ve oğlu Kadir Umut Yaman Ereğli Devlet Hastanesi acil servisinde yapılan ilk müdahalenin ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildi. Enes Yaman'ın ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yaman ailesinin yakınları, hastane çıkışında Enes Yaman ile görüştüklerini ve Enes'in, karşı yönden gelen otomobilin virajı dar aldığını ve babasının otomobile çarpmamak için direksiyonu kırmasının ardından uçuruma yuvarlandıklarını söylediğini kaydetti.

Jandarma konuyla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde önceki gün de bir minibüs, yolda hatalı dönüş yapan patpata çarpması sonucu 2 kişi ölmüş, 3 kişi de yaralanmıştı.


CİHAN
Haber Tarihi: 01 Eylül 2013 Pazar 00:08Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/zonguldakta-patpat-kazasi-1-olu-194976-haber/