Esrar taciri ve mazot kaçakçıları tutuklandı

Osmaniye İl Jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonlarda 1 esrar satıcısı ile 2 akaryakıt kaçakçısı tutuklanarak cezaevine gönderildi.


İl Jandarma ekiplerinin Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesi D-400 karayolu üzeri Kalecik köyü yol ayrımında yaptığı yol kontrol ve arama faaliyetinde uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan M.D. yanında bulundurduğu piyasa değeri yaklaşık 6 bin TL olan toplam 2.200 gram esrar maddesi ile birlikte yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.D. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarma ekiplerinin Bahçe ilçesi Gaziantep-Adana E-90 otoyolu üzeri Arıklıkaş mevkiinde yaptığı istihbarı çalışma neticesinde durdurulan 46 HF 992 plakalı kamyonda ise piyasa değeri yaklaşık 24 bin TL olan 12 bin litre kaçak motorin ele geçirildi. Yakalanan motorin yüklü araca el konulurken yakalanan Y.T. ve F.G. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.


CİHAN
Haber Tarihi: 06 Kasım 2013 Çarşamba 20:43Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/esrar-taciri-ve-mazot-kacakcilari-tutuklandi-208930-haber/