Güvenlik, intihar girişiminde bulundu

İzmit'te Tren Garı'nda görevli 42 yaşındaki güvenlik görevlisi Ergül Morkut, silahını göğsüne dayayarak intihar girişiminde bulundu.
Hastaneye kaldırılan ve sağlık durumu ağır olan güvenlik görevlisinin bıraktığı notta, borçları bulunduğunu ve intiharından kimsenin sorumlu olmadığını yazdığı öğrenildi.
 
İntihar girişimi İzmit Tren Garı'nda gece saatlerinde meydana geldi. Garda görev yapan Ergül Morkut, girdiği bunalım sonucu önce bir not yazdı. İddiaya göre Morkut, daha sonra tabancasını göğsüne dayadıktan sonra tetiğe bastı. Silah sesi üzerine olay yerine koşanlar güvenlik görevlisi Morkut'u kanlar içinde yerde buldu. 112 Acil Servis ekipleri tarafından önce Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ergül Morkut, daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. 
 
Ameliyata alınan Morkut'un bıraktığı notta, borçlarını ödeyemez hale geldiğini ve çaresizlik nedeniyle intihar ettiğini, intiharından da kimsenin sorumlu olmadığını yazdığı öğrenildi.

DHA
Haber Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 00:01Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/guvenlik-intihar-girisiminde-bulundu-231194-haber/