Uşak'ta afiş krizi

CHP Uşak Belediye Başkan adayı Yazgan, kiraladığı bilboardlardaki afişlerinin Başbakanın kente gelmesi nedeniyle söküldüğünü ileri sürdü.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Belediye Başkan Adayı Bülent Yazgan, seçim çalışmaları kapsamında kiraladığı bilboardlardaki afişlerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kente gelmesi nedeniyle sökülüp, yerine Ak Parti Adayı Nurullah Cahan'ın afişlerinin asıldığını ileri sürdü.
 
Olaya tepki gösterip, gerekli girişimlerde bulunmalarının ardından tekrar kendi afişlerini bilboardlara astırdığını belirten CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Bülent Yazgan, "Başbakanın geçiş güzergahında bulunan afişlerim, Uşak AKP adayının afişleri ile değiştirilmiş.

Bu çirkin saldırıyı kendim ve mensubu olduğum CHP adına kınıyorum. Bu olayı kul hakkı yemenin ne demek olduğunu bilenlerin vicdanına bırakıyorum. Yapılan bu olay öncesinde izin alınması ya da bilgi verilmesi halinde afişlerin değiştirilmesine müsade edebilirdik. Ama sormadan böyle bir şey yapılmasını çok büyük saygısızlık olarak görüyorum. Temiz siyaset için aday oldum" dedi.
 
CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan ise, "Anlaşmasını yaparak parasını ödeyip bilboardlarda astırdığımız adayımız Bülent Yazgan'ın seçim afişleri, 'Başbakan Erdoğan Uşak'a geliyor' denilerek sökülmüş yerine AKP adayının afişleri asılmış. Olayı duyar duymaz hemen müdahale ettik ve adayımızın afişlerini yeniden astırdık. Bu olayı kınıyoruz. CHP'ye yapılan bu olay 30 Mart'ta Uşak'ta hezimete uğrayacak AKP'nin bir oyunudur" diye konuştu.
 
Ak Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan ise kendisinin böyle bir olaydan haberi olmadığını söyledi.

DHA
Haber Tarihi: 27 Şubat 2014 Perşembe 20:16Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/usakta-afis-krizi-233025-haber/