"Başbakan bana tokat vurdu"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaşanan protestolar esnasında bir markette yumruk attığı iddia edilen Taner Kuruca isimli vatandaş Kanal D Ana Haber yayınına bağlanarak açıklamalarda bulundu.
Taner Kuruca, Başbakan Erdoğan'ın kendisine bir tokat attığını iddia ederek; "Kalabalığa kızgınlığına ve öfkesine hakim olamayıp maalesef istem dışı bir hareket yaparak bir tokat vurdu. Şikayetçi olmayacağım umarım başbakan da bu yaptığı hareketten dolayı pişmandır özür bekliyorum" dedi.
 
Taner Kuruca olaya ilişkin şu açıklamayı yaptı; "Ben alışveriş yapmak için markete girmiştim. Başbakan korumaları işle birlikte kalabalık bir grup, halkı selamlamak için caddeye çıkmışlar. Ben de kendisini görmek için dükkanın önüne çıktım. Bir grup o sırada protesto etmeye başlayınca, sayın Başbakan ve yakın korumaları, koruma ablukasına alıp marketin içine güvenli bir şekilde sokmak istediler. Ben de o sırada arbede içinde kalmak istemedim. Göstericilerle, eylemcilerle alakam yoktu. Kalabalığın üzerime doğru yürüdüğünü görünce sayın Başbakan ile yüzü yüze kaldım. O esnada korumaları da iteklemeye başlayınca, sayın Başbakan da kalabalığa kızgınlığına ve öfkesine hakim olamayıp maalesef istem dışı bir hareket yaparak bir tokat vurdu. O tokatın kendisinden geldiğine üzülmüyorum ama, yanındaki yakın korumaları bana çok sert girip darbelediler beni. Tek bir tokat geldi. Sayın başbakanın bilinçli olarak değil istem dışı yaptığına inanıyorum. Yakın korumalarının müdahalesiyle birkaç darbe aldım. Markette dondurma dolabının önüne düştüm."
 
"ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM UMARIM BAŞBAKAN DA BU YAPTIĞI HAREKETTEN DOLAYI PİŞMANDIR ÖZÜR BEKLİYORUM"
 
Kuruca, Başbakan'dan şikayetçi olmayacağını ancak özür beklediğini belirterek, "Sayın Başbakan, oradaki kalabalığa ve öfkesine hakim olamayıp maalesef istem dışı bir hareket yaparak bir tokat vurdu. O tokatın kendisinden geldiğine üzülmüyorum ama, korumaları çok sert bir şekilde bana girdiler. Sayın başbakanın istem dışı olarak yaptığına bilinçli olarak yaptığına inanmıyorum. Bacağıma da bir tekme geldi kimden geldiğini bilmiyorum. Ümit ediyorum ki, Başbakan da bu yaptığı hareketten dolayı pişmandır. Darp raporu almadım. Herhangi bir kanam olmadığı için soğukkanlı davrandım. O darbeden sonra marketten uzaklaştım. Başbakandan şikayetçi olmayacağım. Fakat sayın Başbakanımıza şunu söylemek işitiyorum: Kendisini seven, şu anda Soma kömür işletmesinde çalışıyorsam onun sayesinde çalışıyorum. Özelleştirilmesinden dolayı. İsteyerek yaptığına inanmıyorum. Ama bir özür bekliyorum sayın Başbakanımızdan" diye konuştu.

DHA
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2014 Perşembe 21:07Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/basbakan-bana-tokat-vurdu-246212-haber/