"Deplasman yasağını görüşeceğiz"

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, deplasman yasağının kalkması için kulüplerle görüşeceklerini söyledi.


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören bugün TFF'nin İstinye'de yer alan merkezinde yaptığı basın toplantısıyla 2014-2015 futbol sezonunun Süleyman Seba Sezonu olarak isimlendirildiğini duyurdu. Toplantıda Demirören'e Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim eşlik etti.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, toplantıda yaptığı açıklamada, "Süleyman Seba taraftarken diğer renklere saygısıyla, futbolcuyken meslektaşlarına karşı efendiliğiyle, yöneticiyken centilmenliğiyle, başkanken efendiliği, centilmenliği ve saygısıyla, ömrünün sonuna kadar da duruşuyla, hayatının her aşamasında futbolun saygınlığı konusunda hepimize örnek oldu. Vefatıyla da hepimize, tüm farklı renklerimize rağmen, futbolun en güzel değerleri etrafında bir araya gelebileceğimizi gösterdiği, 'biz' olabileceğimizi kanıtladığı için, bu sezona Süleyman Seba Sezonu adını verdik. Süleyman Seba Sezonu yeni Türkiye ve futbolun gerçek dostlarına hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Kişilerin geçici, kurumların ise kalıcı olduğunu kaydeden Gümüşdağ, "Başkanımız bana bu projeden bahsetti. Bir araya geldik değerlendirdik. Kulüpler Birliği Başkanı olduğum için birliktede bunu paylaşmak durumunda kaldık. Dün 18 Süper Lig kulüp başkanı ile bu projeyi bizzat konuştum. 18 kulübün mutabakatıyla büyük bir gurur ile bu öneriyi kabul ettik. Spor Bakanımız ile de bu görüşmeyi yaptım. Onun da bu konuda her türlü desteği var. Bu projeye tam destek vereceğini söyledi." diye konuştu.

Yeni sezonda tribün olaylarının ve küfürlü tezahüratların sona ermesi için vakıf olarak önemli çalışmalar yapacaklarını da belirten Gümüşdağ, bugün oynanacak olan İstanbul Başakşehir FK - Kasımpaşa maçıyla ilgili de açıklamalarda da bulundu.

Gümüşdağ, bu maçta kendisinin Kasımpaşa kulübünün, Kasımpaşa başkanının da İstanbul Başakşehir FK'nin kaşkolunu takarak protokol tribününde maç izleyeceğini ifade etti. Ayrıca Göksel Gümüşdağ, bu uygulamayı tüm maçlarda yapacağını söyledi.

Bir basın mensubunun 'Süleyman Seba'nın isminin verildiği sezonda deplasman yasağı uygulaması ne derece doğru olur? önümüzde bir Fenerbahçe - Trabzonspor maçı var. Bu maç ile birlikte bu yasak kaldırılabilir mi?' sorusuna Başkan Gümüşdağ, şöyle cevap verdi:

"Çarşamba günü Kulüpler Birliği Vakfı toplantısını ilan ettik. Çarşamba günü bununla ilgili çok önemli açıklamalarımız olacak. İlk olarak gündem maddesi içinde değerlendireceğimiz konular içinde bu da olacak. Müsaade ederseniz bunu çarşamba günü kulüpler birliğinden sonra sizinle paylaşalım."

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, önümüzdeki sezonlarda da vefat eden eski başkanlardan Özhan Canaydın ve Faruk Ilgaz'ın isimlerini vererek bu uygulamayı devam ettireceklerini dile getirdi.
CİHAN


CİHAN
Haber Tarihi: 30 Ağustos 2014 Cumartesi 12:25Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/deplasman-yasagini-gorusecegiz-263302-haber/