Avrupa Ralli Şampiyonası'nın Kıbrıs ayağı başladı

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın (ERC) 9. ve Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC) 5. ayağı olan Kıbrıs Rallisi, başladı.

“Lefkoşa Şehir İçi Özel Etabı” ile saat 17.30’de Güney Lefkoşa’dan başlayan uluslararası ralliye, KKTC de ev sahipliği yapıyor.

Kıbrıs Otomobil Derneği'nin çatısı altında ve Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu’nun işbirliğiyle başlatılan organizasyonun tüm sorumluluğu ve ev sahipliğini Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Lefkoşa Rum Belediyesi üstlendi.

Avrupa’dan birçok önemli yarışçının yanı sıra Güney Kıbrıs’tan rallicilerin katılacağı etapta KKTC’den de yarışçılar yer aldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ralli parkuru, Kuzey ve Güney Lefkoşa’da 2,9’ar kilometre olmak üzere toplam 5,8 kilometre olarak planlandı.

“Lefkoşa Şehir İçi Özel Etabı” Güney Lefkoşa’da başlarken, KKTC'ye Taksim Sahası içerisinde bulunan zıplama noktasından geçildi. Rallinin en iyi şekilde izlenebilmesi ve ralli sonrası bölgeden rahat şekilde ayrılabilmesi için tüm tedbirler alınırken, rallinin koşulacağı yollar yaya ve araç trafiğine kapatıldı, bariyerlerle önlemler alındı.

Parkur içinde kalan ve kapatılan yollar saat 20.00’de trafiğe yeniden açılacak. Ledra Palace Sınır Kapısı ise 22.00’ye kadar geçişlere kapalı olacak.

Öte yandan yarışın düzenlendiği yolların geçişlere kapalı olması nedeniyle vatandaşlar bazı sıkıntılar yaşadı. İş çıkışı evlerine gitmek isteyen bazı kişiler yolların kapalı olması nedeniyle zor durumda kaldı. 


CİHAN
Haber Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 21:05Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/avrupa-ralli-sampiyonasinin-kibris-ayagi-basladi-266684-haber/