Ürdün'de İDAM !

2006 yılından beri idam cezalarını askıya alan Ürdün’de 11 kişi idam edildi. Ürdün resmi haber ajansı PETRA’nın haberine göre, Ürdün İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Ziad el-Zuabi, 2005-2006 yıllarında cinayet suçuyla idama mahkum edilen ancak o tarihte ilan edilen moratoryumla infazları askıya alınan 11 erkek mahkumun, ülkenin en büyük cezaevi olan Amman Cezaevi’nde
2006 yılından beri idam cezalarını askıya alan Ürdün’de 11 kişi idam edildi.
 
Ürdün resmi haber ajansı PETRA’nın haberine göre, Ürdün İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Ziad el-Zuabi, 2005-2006 yıllarında cinayet suçuyla idama mahkum edilen ancak o tarihte ilan edilen moratoryumla infazları askıya alınan 11 erkek mahkumun, ülkenin en büyük cezaevi olan Amman Cezaevi’nde asıldığını açıkladı.
 
Ürdün Kralı Abdullah birkaç yıl önce yaptığı açıklamada, ülkesinin Ortadoğu’da idam cezasını kaldıran ilk ülke olabileceğini söylemişti.
 
Ancak Ürdün İçişleri Bakanı Hüseyin Mecali kısa bir süre önce basına yaptığı açıklamada idamların yeniden başlayabileceğinin sinyallerini vermiş ve “Kamuoyu suç oranlarındaki artışın ardında idam cezalarının uygulanmamasının yattığına inanıyor. Cezaların uygulanması konusu yeniden tartışılmaya başlandı” demişti.

DHA
Haber Tarihi: 22 Aralık 2014 Pazartesi 10:07Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/urdunde-idam-279661-haber/